kpb

HOKUS-POKUS, ALBERCIE ALBERTSONIE - losowanie

2. FESTIWAL FILMOWY KINO DZIECI
HOKUS-POKUS, ALBERCIE ALBERTSONIE
, reż. Toril Kove

czwartek, 1 października 2015, godz. 12.00 

Trwa 2. Festiwal FIlmowy Kino Dzieci pod hasłem "Zanurzmy się w filmie!".

Wśród widzów czwartkowego pokazu filmu HOKUS-POKUS, ALBERCIE ALBERTSONIE (g. 12.00) rozlosujemy książki autorstwa Gunilli Bergström podarowane przez Wydawnictwo Zakamarki!
Hokus-pokus, Albercie
tekst: Gunilla Bergström
ilustracje: Gunilla Bergström


Czy czary naprawdę istnieją? Albert twierdzi, że spotkał prawdziwego czarodzieja. Jednak tata mu nie wierzy. Ale może istnieją czary, które nie są tylko sztuczkami? Czary, w które mogliby uwierzyć nawet tatusiowie?

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.

Więcej informacji o książce na stronie wydawnictwa:
http://www.zakamarki.pl/index.php/hokus-pokus-albercie.html
O FILMIE:

HOKUS-POKUS, ALBERCIE ALBERTSONIE | HOKUS POKUS ALFONS ÅBERG
reż. Toril Kove, Norwegia 2013, 72' (dla dzieci w wieku: 4+)

To jest Albert Albertson. Lat sześć. Albert marzy o tym, by mieć psa. Właśnie takiego, jakiego ma magik z sąsiedztwa. A może by tak użyć magii i w ten sposób spełnić swoje największe marzenie? A więc hokus-pokus, Albercie Albertsonie…


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share

archiwum