kpb

Dojrzałe Kino: 45 lat


środa, 7 października 2015, godz. 11.00W środę, 7 października, w ramach cyklu Dojrzałe Kino zapraszamy na brytyjski film 45 lat z nagrodzonymi na festiwalu w Berlinie kreacjami aktorskimi Charlotte Rampling i Toma Courtenay'a.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Dojrzałe Kino to cotygodniowe filmowe spotkania seniorów. Projekcje najnowszych premier kinowych poprzedza prelekcja, a po seansie odbywa się wspólna rozmowa. Czas oczekiwania na film umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciastka. To doskonała okazja to poznawania filmowych premier i dyskusji w dobrym towarzystwie.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!


45 LAT
| 45 YEARS
reż. Andrew Haigh, Wielka Brytania 2015, 93'

Już za tydzień Kate Mercer (Charlotte Rampling) uczci wraz z mężem Geoffem (Tom Courtenay) 45-lecie swojego ślubu. Przygotowania do jubileuszowej imprezy przebiegają nadzwyczaj sprawnie. Do Geoffa przychodzi jednak nieoczekiwany list. Ciało jego pierwszej miłości, zamrożone w lodowcu, zostało odnalezione w szwajcarskich Alpach. Kiedy pięć dni później ma się odbyć z dawna oczekiwana uroczystość, okazuje się, że być może nie ma już małżeństwa, którego rocznicę można by świętować.

Znany polskim widzom z Zupełnie innego weekendu reżyser Andrew Haigh rozpisał subtelny dramat na dwoje wybitnych, doświadczonych aktorów. Rampling (Basen, Pod piaskiem) i Courtenay (Kwartet, Doktor Żywago) przeglądają się w sobie nawzajem, z czułością wcielając się w bohaterów, którzy w chwili próby odkrywają, jak długi dystans razem przebyli - i jak wiele jeszcze przed nimi.

Reżyser o filmie: Chciałem aby w historii Kate i Geoffa wyczuwało się wszechobecne napięcie. Nie chciałem, aby była to opowieść o wyborach tylko starszego pokolenia, ale żeby była to opowieść o wyborach których wszyscy musimy dokonywać.

45 lat zrobione jest z rzadkim dziś błyskiem. Gazeta Wyborcza
Haigh jest niezwykle bystrym obserwatorem i wnikliwym psychologiem. Polityka
Siła 45 lat opiera się na autentyczności aktorskich kreacji. Stopklatka.pl
Mały wielki film. Filmzrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum