kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Kim jest Michael (przedpremierowo!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #94
Kim jest Michael, reż. Justin Kelly

czwartek, 5 listopada 2015, godz. 22.45W czwartek, 5 listopada, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Kim jest Michael (I Am Michael) z Jamesem Franco w roli głównej.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

Wprowadzenie do filmu wygłosi Joanna Nowicka, studentka III roku Zarządzania kulturą i mediami na UJ.


Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 złKIM JEST MICHAEL | I AM MICHAEL
reż. Justin Kelly, USA 2015, 98' (premiera filmu: 6 listopada 2015

FF Sundance 2015: światowa premiera
MFF w Berlinie 2015

James Franco (127 godzin, Spring Breakers), Zachary Quinto (Chciwość) i Emma Roberts (Millerowie) w kontrowersyjnym filmie opartym na prawdziwej historii Michaela Glatzego, działacza na rzecz praw gejów, który wyrzekł się swojego homoseksualizmu i został fundamentalistycznym pastorem chrześcijańskim.

Justin Kelly skupia się na opisie drogi duchowej, której końcowym przystankiem dla Michaela Glatzego, gejowskiego aktywisty, jest zbór chrześcijan prezbiterian w Wyoming. W tej opartej na faktach opowieści Kelly nie udziela odpowiedzi na pytanie, czy gej może stać się hetero ani nie jest wykładem teologicznym z traktowania homoseksualistów w Starym i Nowym Testamencie. Raczej zastanawia się po prostu, kim jest Michael.

Film prezentowany był m.in. na festiwalach Sundance i Berlinale, zaś jednym z producentów filmu jest Gus Van Sant.

Niezwykle zniuansowana rola Jamesa Franco w filmie o młodzieżowym działaczu LGBT, który nawrócił się na konserwatywną wersję chrześcijaństwa. VarietyPARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum