kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Tajemnice Bridgend

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: 
TAJEMNICE BRIDGEND (reż. Jeppe Rønde)
sobota, 12 grudnia 2015, godz.
11.00 (!)W grudniu odkryjemy Tajemnice Bridgend, małego walijskiego miasta, w którym w ciągu pięciu lat, od 2007 do 2012 roku, blisko osiemdziesiąt osób, głównie nastolatków, popełniło samobójstwo...

Seans poprzedzi krótkie wprowadzenie, które wygłosi Karolina Musiał, uczennica II klasy VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie.

Po projekcji zachęcamy do udziału w rozmowie o filmie.

BILETY dla uczniów TYLKO 10 zł!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.
SMAK poleca: ZIELONA KARTA UCZNIA

Drodzy Uczniowie - od podstawówek po licea - dajemy Wam Zieloną Kartę do Kina Pod Baranami!

JAK TO DZIAŁA:

✓ odbierz swoją Kartę w jednej z kas Kina Pod Baranami okazując ważną legitymację uczniowską (noś ją zawsze przy sobie!)
✓ okazuj Kartę przy zakupie biletu na każdy seans w Kinie Pod Baranami (1 seans = 1 stempel)
✓ odbieraj darmowe wejściówki (5 stempli to 1 bilet gratis*)

* na dowolny seans repertuarowy, w tym projekcje w ramach SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina; z wyłączeniem filmów zastrzeżonych przez dystrybutora oraz wydarzeń specjalnych.O FILMIE:

TAJEMNICE BRIDGEND | BRIDGEND
reż. Jeppe Rønde, Dania/USA/Wielka Brytania 2015, 105'

Przejmujący i imponujący wizualną warstwą film Rønde’ego opowiada historię kilkunastoletniej Sary, która wraz z ojcem, funkcjonariuszem policji, powraca do miasteczka. Dave ma za zadanie rozwikłać zagadkę tajemniczego samobójstwa jednego z uczniów miejscowego liceum, tymczasem jego córka zaczyna spędzać czas, wałęsając się z grupą znudzonych i zepsutych do szpiku kości dzieciaków, i szybko zakochuje się w jednym z nich. Zdesperowany ojciec za wszelką cenę stara się uchronić swoje dziecko przed zgubnym wpływem rówieśników, podczas gdy w Bridgend dochodzi do kolejnych samobójczych śmierci.


ZWIASTUN:
PARTNERZY:


    
Bookmark and Share

archiwum