kpb

Dojrzałe Kino - Makbet


środa, 9 grudnia 2015, godz. 11.00W środę (9 grudnia) o godzinie 11.00 zapraszamy na filmową adaptację wielkiego szekspirowskiego dramatu – Makbet z Marion Cotillard i Michaelem Fassbenderem w rolach głównych.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!


MAKBET
| MACBETH
reż. Justin Kurzel, Wielka Brytania/Francja/USA 2015, 113’

MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy
British Independent Film Awards 2015 - 6 nominacji: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Marion Cotillard, najlepszy aktor - Michael Fassbender, najlepszy aktor drugoplanowy - Sean Harris, szczególne osiągnięcia artystyczne - Adam Arkapaw za zdjęcia

Producenci oscarowego Jak zostać królem przedstawiają wizjonerską adaptację sztuki Szekspira z Marion Cotillard i Michaelem Fassbenderem w rolach głównych.

Wiedźmy przepowiadają wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet. Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem.

Szekspirowska opowieść o ambicjach, żądzy władzy, pasji, szaleństwie i przekraczaniu granic. Krwawy dramat rozgrywający się XI-wiecznej Szkocji, w którym jedno morderstwo pociąga za sobą kolejne, napędzając koło zbrodni. Tragedia jest nieunikniona - zemsta, zdrada, strach i obłęd zamykają bohaterów w pułapce ich własnych emocji.

Młodemu reżyserowi udało się osiągnąć to, co wcześniej próbowali zrobić Orson Welles i Roman Polański - przenieść intensywność dramatu Szekspira na duży ekran i opowiedzieć tę historię współczesnym językiem kina. Kaleem Aftab, Indiewire.com

Fassbender jest urodzony do tej roli. Robbie Collin, The Telegraph

Ten film wciska w fotel. Elektryzuje! Brian Viner, Daily Mail

To wielkie kino. Kate Muir, The Timeszrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum