kpb

Hycel - premiera z udziałem twórców

poniedziałek, 14 grudnia 2015, godz. 20.00Błyskotliwa, krótkometrażowa czarna komedia w reżyserii Darii Woszek wkrótce zagości na ekranie Kina Pod Baranami. Już 14 grudnia o godzinie 20:00 odbędzie się uroczysta premiera filmu Hycel, na której obecni będą twórcy i aktorzy, m.in. grający główną rolę - Janusz Chabior.

Hycel to krótkometrażowy film, który pod płaszczem czarnej komedii, opowiada o samotności, rutynie wkradającej się w codzienne życie i strachu przed otworzeniem się, także na miłość.
Uroczysta premiera nie bez powodu odbędzie się w Kinie Pod Baranami. Zdjęcia do filmu realizowane były w Krakowie i okolicach, a koproducentem filmu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. W głównego bohatera wcielił się Janusz Chabior, natomiast w rolach drugoplanowych zobaczymy m.in. Annę Antoniewicz, Mariana Dziędziela, Agnieszkę Wosińską, Tomasza Schimscheinera czy Grażynę Szapołowską.

Hycel wyreżyserowany został przez Darię Woszek, która wraz z Jagodą Janowską jest odpowiedzialna za scenariusz. Autorem zdjęć do filmu jest Michał Sosna. Producentem filmu jest Janusz Bielecki i Marta Łachacz, a produkcją zajęły się firmy Cor Leonis Production oraz All Muses. Promocja filmu Hycel wspierana jest przez Krakowską Fundację Filmową.

Wstęp z zaproszeniami.


O REŻYSERCE FILMU:

DARIA WOSZEK
- absolwentka teatrologii na UJ oraz kursu fabularnego Studio Prób i programu Script w Wajda Studio. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Jej film Spowiedź otrzymał główną nagrodę (Kodak Award) na 11th Polish Film Festival w Los Angeles w kategorii film studencki (2010), a reklama społeczna „Morskie Opowieści” otrzymała nagrodę za wizję artystyczną na XIV Studenckim Konkursie Filmów Reklamowych Kodak’a (2010).
Jej dyplomowy film Niewinność miał premierę w Londynie na pokazie New Polish Women Directors (2012). W 2014 roku wyreżyserowała serial telewizyjny Saleem 3 wyświetlany w najważniejszych azjatyckich stacjach telewizyjnych. Była częścią pionu reżyserskiego w hinduskiej produkcji Bangistan realizowanej w Krakowie.
Zajmuje się również reżyserią teatralną oraz multimedialną oprawą spektakli operowych.


O FILMIE:

HYCEL
| HYCEL
reż. Daria Woszek, Polska 2015, 30’

31. Warszawski Festiwal Filmowy
23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage w Bydgoszczy


Bru porywa psy, wykorzystując nieuwagę ich właścicieli. Zabiera do samochodu rasowe czworonogi, pozostawione pod sklepem czy przypięte do okna piekarni. Następnie czeka, aż bogaci miłośnicy psów, zaczną szukać swoich pupili i zaoferują znalazcy nagrodę pieniężną. Wtedy zwraca zwierzęta, otrzymując nie tylko wynagrodzenie, ale i ogromną wdzięczność właścicieli. Nikt nie widzi w nim oszusta, a raczej wybawiciela.

Ten plan doskonały zaczyna jednak się burzyć, gdy Hycel porywa psa, który okazuje się bezpański…
Bookmark and Share

archiwum