kpb

Francuskie Rendez-Vous: Bettie wyrusza w drogę


FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS
- pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie 
BETTIE WYRUSZA W DROGĘ (reż. Emmanuelle Bercot)
wtorek, 15 grudnia 2015, godz. 21.00Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu filmowego, przygotowanego we współpracy z Instytutem Francuskim w Krakowie.

15 grudnia wyświetlimy film Bettie wyrusza w drogę Emmanuelle Bercot z udziałem Catherine Deneuve, nominowaną za swoją rolę do Cezara i nagrody Lumiere'ów.

Film zostanie pokazany w oryginalnej, francuskiej wersji językowej z polskimi napisami.


O FILMIE:

BETTIE WYRUSZA W DROGĘ
| ELLE S'EN VA
reż. Emmanuelle Bercot, Francja 2013, 116'

Cezary 2014 - 2 nominacje: najlepsza aktorka - Catherine Deneuve, najlepszy debiut aktorski - Nemo Schiffman 
MFF w Berlinie 2013: konkurs główny
Nominacja do Nagrody Louis Delluka 2013

Sześćdziesięcioletnia Bettie (Catherine Deneuve) przechodzi kryzys: porzuca ją kochanek, a jej restauracja stoi na skraju bankructwa. Bettie wsiada do samochodu, sądząc, że wybiera się na krótką przejażdżkę. “Przejażdżka” okaże się ucieczką. W drodze spotka najróżniejszych ludzi, weźmie udział w gali dla byłych kandydatek na Miss Francji, nawiąże bliższą relację z córką i pozna swojego wnuka. A na końcu podróży – kto wie? – być może czeka na nią miłość?


BILETY:
14 zł
11 zł
(dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego)


FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS, czyli pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie, to inicjatywa, której celem jest prezentowanie najciekawszych filmów kinematografii francuskiej - zarówno najnowszych produkcji, jak i klasyki filmowej.
Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w środowe wieczory. Wszystkie filmy są wyświetlane w oryginalnej francuskiej wersji językowej, z polskimi napisami. Organizatorzy zapraszają amatorów kina francuskiego, widzów francuskojęzycznych, a także adeptów języka Moliera. Bilety dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego - tylko 11 zł!
ZWIASTUN:
MEDIA:
Instytut Francuski
Bookmark and Share

archiwum