kpb

Premiera filmu Odlotowa przygoda z udziałem twórców

ODLOTOWA PRZYGODA - PREMIERA FILMU Z UDZIAŁEM TWÓRCÓW
piątek, 29 stycznia 2016, godz. 17.00To będzie prawdziwie odlotowa przygoda. Wkrótce czeka nas podróż na Księżyc, a wszystko za sprawą najnowszej animacji Paramount Pictures Odlotowa przygoda. Film w kinach w całej Polsce od 29 stycznia 2016 r. Tego samego dnia w krakowskim Kinie Pod Baranami o godz. 17.00 odbędzie się pokaz specjalny z udziałem kompozytora muzyki do filmu, przyjaciela FMF – Diego Navarro. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów filmu, Diego i FMF!

Po projekcji odbędzie się spotkanie
z Diego Navarro – autorem muzyki do filmu oraz Jordim Gasullem – współautorem scenariusza i producentem filmu. Wydarzenie poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska, dziennikarka RMF Classic.

Spotkanie podczas Odlotowej przygody odbędzie się
w języku angielskim i nie będzie tłumaczone.


BILETY:
20 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior / dzieci do lat 14)


O FILMIE:

ODLOTOWA PRZYGODA | ATRAPA LA BANDERA
reż. Enrique Gato, Hiszpania 2015 , 94' (dubbing)

Odlotowa przygoda to kosmiczna odyseja dla całej rodziny, a także wzruszająca familijna historia o pojednaniu, miłości, zaufaniu i wybaczeniu.

Pierwsza misja na Księżyc przeszła do historii i stała się jednym z najważniejszych symboli XX wieku, możliwości człowieka i triumfu nauki.

Teraz multimilioner, Richard Carson, ogłasza w telewizji, że księżycowa misja Neila Armstronga była jedynie... hollywoodzkim trickiem, chce również zmienić bieg historii i stać się pierwszym człowiekiem, którego stopa dotknie Srebrnego Globu. Powstrzymać go może jedynie dwunastoletni surfer Mike. Wspólnie z przyjaciółmi, przyszłą dziennikarką Amy, typowym geekiem - Martym oraz dziadkiem - byłym astronautą, wyruszają na Księżyc, by uratować świat przed zamiarami Carsona.

Twórcy filmu przez cały czas produkcji współpracowali ze specjalistami z NASA. Praca związana z filmem przeniosła ich do wielkich naukowych centrów NASA w Houston i do Cape Canaveral na Florydzie, ale także na plaże Cocoa Beach, raj surferów, gdzie astronauci i ich rodziny spędzają wolny czas, przygotowując się do kosmicznych podróży. Technicznymi konsultantami projektów filmowych rakiet byli prawdziwi astronauci: Michael López-Alegría i Alan Bean.

Film stał się najbardziej kasową hiszpańską animacją wszech czasów, zarabiając dotąd 45 milionów dolarów. Za orkiestrację do Odlotowej przygody odpowiedzialni byli laureaci cenionego w branży filmowej konkursu Young Talent Award, organizowanego w ramach Festiwalu Muzyki w Krakowie - Matthijs Kieboom (1. miejsce w 2013 roku) oraz Jan Sanejko (1. miejsce w 2014 roku).


O KOMPOZYTORZE:

Diego Navarro
– kompozytor muzyki filmowej, dyrygent i dyrektor artystyczny zaprzyjaźnionego z Festiwalem Muzyki Filmowej MFMF na Teneryfie „FIMUCITÉ”. Laureat prestiżowej Nagrody FMF Ambassador 2015. Od wielu lat popularyzuje muzykę filmową, tworzy wysokiej jakości programy muzyczne i umacnia międzynarodowe więzi pomiędzy promotorami, wydawcami i twórcami muzyki filmowej. Od 9 lat organizuje także jeden z najważniejszych festiwali tego nurtu w Santa Cruz de Tenerife. Navarro dyrygował licznymi światowymi premierami muzyki filmowej, zarówno z repertuaru kompozytorów europejskich, jak i hollywoodzkich, a także popularyzował dorobek muzyczny słynnych kompozytorów, między innymi Bernarda Herrmanna, Alexa Northa, Johna Williamsa, Jerry'ego Goldsmitha, Johna Barry'ego, Patricka Doyle'a czy Antóna Garcíi Abrila. Kompozytor jest stałym gościem na FMF w Krakowie.


Bookmark and Share

archiwum