kpb

Francuskie Rendez-Vous: Donoma


FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS
- pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego:
 
DONOMA (reż. Djinn Carrénard)
środa, 30 marca 2016, godz. 19.00Wspólnie z Instytutem Francuskim zapraszamy na pokaz filmu Donoma, na który składają się trzy historie o poszukiwaniu miłości, przeznaczeniu oraz złożoności międzyludzkich relacji.

Donoma to produkcja w pełni niezależna, której całkowity budżet wyniósł… 150 euro. Zadebiutowała w programie ACID (Association du Cinéma Indépendant pour sa Diffusion) na festiwalu w Cannes w 2010 roku, gdzie okazała się prawdziwą sensacją. Triumfalny pochód przez międzynarodowe festiwale (m.in. Londyn, Montreal, Busan) zwieńczyło wprowadzenie filmu do dystrybucji kinowej we Francji.

Reżyserska niezależność znajduje odzwierciedlenie jednak przede wszystkim w warstwie artystycznej filmu i jego odważnej formie - debiut fabularny urodzonego na Haiti, a pracującego we Francji Djinna Carrénarda dowodzi talentu, charyzmy i autorskiego stylu twórcy. W 2011 roku Donoma została uhonorowana prestiżową Prix Louis Delluc.

Film zostanie pokazany w oryginalnej, francuskiej wersji językowej z polskimi napisami.


O FILMIE:

DONOMA | DONOMA
reż. Djinn Carrénard, Francja 2011, 135’

Prix Louis Delluc 2011: Najlepszy debiut
12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu - Nagroda Publiczności


Nauczycielka technikum angażuje się w dwuznaczną relację z uczniem swojej klasy. Młoda kobieta, rozczarowana miłością, decyduje się pominąć wszelkie świadome i nieświadome kryteria wyboru ukochanego, angażując się w związek z przypadkowym mężczyzną. Młodziutka agnostyczka staje w obliczu pytań o religię chrześcijańską. Podczas swoich poszukiwań spotyka bardzo religijnego człowieka. Wszystkie te historie krzyżują się ze sobą, lecz nie mają na siebie wpływu. Ich wspólnym symbolicznym mianownikiem jest wschód słońca, od którego pochodzi tytuł filmu: Donoma (“nastał dzień”).


BILETY:
14 zł
11 zł
(dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego)


FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS, czyli pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie, to inicjatywa, której celem jest prezentowanie najciekawszych filmów kinematografii francuskiej - zarówno najnowszych produkcji, jak i klasyki filmowej.
Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w środowe wieczory. Wszystkie filmy są wyświetlane w oryginalnej francuskiej wersji językowej, z polskimi napisami. Organizatorzy zapraszają amatorów kina francuskiego, widzów francuskojęzycznych, a także adeptów języka Moliera. Bilety dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego - tylko 11 zł!
ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share

archiwum