kpb

Dojrzałe Kino - Opowieść o miłości i mroku


środa, 6 kwietnia 2016, godz. 11.00W środę (6 kwietnia) o godzinie 11.00 zapraszamy na premierowy pokaz filmu Opowieść o miłości i mroku w reżyserii Natalie Portman z nią samą w roli głównej - ekranizacji autobiograficznej powieści Amosa Oza.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl .

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: 12 zł


OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI I MROKU | A TALE OF LOVE AND DARKNESS
reż. Natalie Portman, Izrael 2015, 99’

MFF w Cannes 2015: światowa premiera
MFF w Toronto 2015: pokaz specjalny


Amos Oz wspomina swoich rodziców: pragmatycznego Ariego i marzycielską, obdarzoną niezwykłą wyobraźnią Fani. Nieszczęśliwa w małżeństwie matka Amosa znajdowała ukojenie w opowiadaniu synowi niesamowitych historii z pogranicza jawy i snu. Z czasem opowieści stawały coraz bardziej mroczne i niezrozumiałe, by w końcu niebezpiecznie zbliżyć się do rzeczywistości… Niewyjaśnione rodzinne tajemnice na zawsze zmieniły życie światowej sławy pisarza.

Zdjęcia do filmu odbywały się w Jerozolimie, a ich autorem jest jeden z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych - Sławomir Idziak.

Reżyserka o filmie: Nie wiedziałam, że zagram w tym filmie. Zawsze sądziłam, że go tylko wyreżyseruję. Kiedy zaczęłam o tym myśleć, miałam 26 lat, a Fania była zdecydowanie dojrzalszą kobietą. Ale nie zdobyłabym funduszy na produkcję, gdybym nie zagrała tej postaci. Próbowałam przez kilka lat, ale się nie udawało. Mówiono mi: „Jeżeli zagrasz, możemy się dołożyć”. W końcu tak się stało.zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum