kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Cień (Maryland)


czwartek, 14 kwietnia 2016, godz. 22.45Zapraszamy na pokaz filmu Cień (Maryland) - opowieści o miłosnej fascynacji napędzanej adrenaliną, prezentowanej na MFF w Cannes i na 31. Warszawskim Festiwalu Filmowym.

W rolach głównych: Diane Kruger (Bękarty wojny) i Matthias Schoenaerts (Rust and Bone, Dziewczyna z portretu). 

Do filmu wprowadzi nas Przemysław Zając, który studiuje Teksty Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


CIEŃ | MARYLAND
reż. Alice Winocour, Francja/Belgia 2015, 101'

MFF w Cannes: sekcja Un Certain Regard, oficjalna selekcja
31. Warszawski Festiwal Filmowy


Przeszkolony do zabijania z zimną krwią, były żołnierz Vincent niespodziewanie zakochuje się w żonie milionera, którą ma chronić. Bohater będzie musiał podjąć ryzykowne decyzje, stawiając na szali nie tylko siebie, ale też osobę, którą chciałaby ochronić najbardziej. Postawi sobie najtrudniejsze pytania. Czy jest granica, której nawet w imię prawdziwej miłości przekraczać nie wolno? Czy instynkt, który popycha go do działania, będzie dla niej ratunkiem czy pułapką? Co jest realnym zagrożeniem, a co jedynie wytworem jego wyobraźni?

Film Alice Winocour (reżyserki obsypanej nagrodami Augustyny i scenarzystki Mustanga) podbija widzów również muzyką - usłyszmy w nim kultowy zespół Gesaffelstein, polskiej publiczności znany m.in. z festiwalu Audioriver oraz utwory w wykonaniu kontrowersyjnej amerykańskiej wokalistki Azealii Banks.

Pulsuje pod skórą jak Drive. Piotr Czerkawski, krytyk filmowy
Thriller na miarę Hitchcocka. The Guardian
Namiętność i fascynacja. Premiere
Po seansie - bania za free w Betel Klub (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum