kpb

28 TIMES CINEMA


28 TIMES CINEMA
- reprezentuj Kino Pod Baranami na MFF w Wenecji! 
* zgłoszenia do 25 kwietnia 2016 *

28 TIMES CINEMA with Kino Pod Baranami
Represent Kino Pod Baranami during 2016 Venice Film Festival as an active moviegoer!
* submit your application form until April 25 *
(click here for English version)Zapraszamy Was do wzięcia udziału w projekcie 28 TIMES CINEMA, który 28 młodym miłośnikom X Muzy z 28 krajów członkowskich Unii Europejskiej umożliwia wyjazd na 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji.

Wytypujemy trzech kandydatów, którzy będą reprezentować krakowskie kino w walce o miejsce w programie. Zgłoszenia można nadsyłać do 25 kwietnia.


28 uczestników projektu zostanie zaproszonych do aktywnego udziału w MFF w Wenecji (31 sierpnia - 10 września 2016). Młodzi kinomani z całej Europy będą oglądać festiwalowe filmy, zdawać relacje z pokazów, a także uczestniczyć w codziennych dyskusjach, spotkaniach z twórcami i warsztatach oraz dzielić się swoimi wrażeniami online. Wierni widzowie krakowskiego Kina Pod Baranami mają szansę dołączyć do tej grupy!

Wybierzemy swoich ambasadorów spośród widzów, którzy są w wieku 18-25 lat, płynnie mówią i piszą po angielsku, umieją pisać artykuły prasowe lub prowadzić bloga.

* Formularz zgłoszeniowy tutaj: http://bit.ly/1Szmsrr . 
* Przyjmujemy zgłoszenia (w języku angielskim) na adres kino@kinopodbaranami.pl do 25 kwietnia!

Organizatorami projektu są Parlament Europejski (fundator LUX Prize) oraz Venice Days i prestiżowa sieć kin Europa Cinemas, do której Kino Pod Baranami należy od wielu lat.

(click here for English version)


W 2012 roku Kino Pod Baranami było reprezentowane w projekcie przez Piotra Sarotę.

PIOTR SAROTA, UCZESTNIK PROJEKTU 28 TIMES CINEMA 2012:
Dlaczego warto zainteresować się 28 Times Cinema? Zacznijmy nietypowo, bo od obowiązków. Czego oczekuje się od uczestnika 28 Times Cinema? Niewiele – posiadania podstawowych umiejętności social media ninja, pisania tekstów krytycznych, uczestniczenia w spotkaniach z reżyserami i producentami oraz w warsztatach praktycznych... i oczywiście oglądania filmów! Nie są to wygórowane żądania, prawda? A co dostajecie w zamian? Możliwość podróży na jeden z największych światowych festiwali filmowych (odbywający się w urokliwym mieście); okazję do poznania interesujących ludzi, mających nierzadko odmienne podejście do kinematografii niż Wy; szansę na spotkanie z bardziej lub mniej znanymi twórcami; przyjemność walki o sygnał darmowego Wi-Fi i poranne wyprawy po bilet na najgłośniejsze tytuły; moc arthouse'owego kina i garść midnight movies, których większość rodaków nie zobaczy przez najbliższe pięć lat (przynajmniej legalnie). Do tego słońce, plaże, tłumy ludzi i drinki... Poza tym organizatorzy fundują Wam przelot, zakwaterowanie i karnet na festiwal, a także dają kieszonkowe, żebyście nie padli z głodu między seansami. How cool is that? Nie zapomnijcie wziąć kurtki przeciwdeszczowej - na Lido może i słońce praży, ale jak przyjdzie burza, to...


Szczegółowe informacje o projekcie:
// http://www.luxprize.eu/28-times-cinema
// http://www.venice-days.com/
// http://www.europa-cinemas.org/Les-actions/28-Times-Cinema
// http://webreporters.cineuropa.org/
// https://storify.com/europacinemas/28-times-cinema-2015 .              
Bookmark and Share

archiwum