kpb

Bone Tomahawk - pokaz przedpremierowy

BONE TOMAHAWK - POKAZ PRZEDPREMIEROWY
poniedziałek, 25 kwietnia 2016, godz. 20.45
W poniedziałek, 25 kwietnia, o godzinie 20.45 zapraszamy na przedpremierowy pokaz drapieżnego westernu Bone Tomahawk w reżyserii S. Craiga Zahlera z Kurtem Russellem w roli głównej. Film, porównywany do dokonań Quentina Tarantino, triumfował na międzynarodowych festiwalach filmów fantastycznych.

Bone Tomahawk to reżyserski debiut S. Craiga Zahlera, amerykańskiego pisarza, scenarzysty i muzyka, który doświadczenie w branży filmowej zdobywał jako operator. Podobnie jak w swojej twórczości literackiej, w Bone Tomahawk Zahler zręcznie połączył kilka gatunków: klasyczny western, kanibalistyczny horror i komedię. Zdaniem części krytyków rezultat tego ekscentrycznego zabiegu bije na głowę Nienawistną ósemkę Quentina Tarantino.

Dodatkowym atutem filmu jest doborowa obsada: Kurt Russell (Nienawistna ósemka), Patrick Wilson (Małe dzieci, Jack Strong), Matthew Fox (Lost - Zagubieni), Richard Jenkins (Spotkanie, Olive Kitteridge) oraz Lili Simmons (serial Banshee).

BILETY:
18 zł
(normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (senior)


O FILMIE:

BONE TOMAHAWK | BONE TOMAHAWK
reż. S. Craig Zahler, USA 2015, 132' (premiera: 6 maja 2016)

Independent Spirit Awards 2016 - 2 nominacje: najlepszy scenariusz, najlepsza drugoplanowa rola męska - Richard Jenkins
Międzynarodowy Festiwal Filmów Fantastycznych w Sitges 2015: najlepsza reżyseria, nagroda krytyki
Festiwal Filmów Fantastycznych w Gérardmer 2016: Grand Prix

Dziki Zachód. Mała, leniwa mieścina Bright Hope. Pusty saloon, błękitne niebo, wypalony słońcem piasek.

Pewnego dnia spokój miasteczka burzy przybycie mężczyzny, który wzbudza podejrzenia szeryfa. Dochodzi do przypadkowej strzelaniny, w wyniku której nieznajomy zostaje ranny i trafia do więzienia. Dyżur pełni przy nim młoda i piękna lekarka. Rankiem więzienie okazuje się puste. Wszystko wskazuje na to, że więźnia i lekarkę porwało plemię Indian - krwiożerczych kanibali, budzących grozę w mieszkańcach miasteczka.

W pościg za nimi rusza szeryf Hunt (Kurt Russell), jego wiekowy zastępca (Richard Jenkins), miejscowy dandys (Matthew Fox) oraz mąż porwanej lekarki (Patrick Wilson). Nie spodziewają się, że okrucieństwo wroga, z którym przyjdzie im się zmierzyć, nie zna granic. Ta wspólna wyprawa na zawsze odmieni ich życie.

Film, który elektryzuje. Juliusz Wojciechowski, Dzika Banda
Tarantino by się nie powstydził takiego filmu. Krzysztof Spór, Spór w kinie 
Stworzony, by stać się kultowym. The Guardian

Bookmark and Share

archiwum