kpb

Baranki w pieluchach - Królowa pustyni


czwartek, 28 kwietnia 2016, godz. 11.00W czwartek, 28 kwietnia, o godzinie 11.00 zapraszamy na spotkanie z legendarną „królową pustyni” - Brytyjką, która w świecie arabskim osiągnęła więcej, niż kobieta mogła dokonać w postępowej Europie przełomu XIX i XX wieku. Nominowany do Złotego Niedźwiedzia film Wernera Herzoga z udziałem Nicole Kidman, Jamesa Franco, Damiana Lewisa oraz Roberta Pattinsona.

BILETY: tylko 12 zł 


KRÓLOWA PUSTYNI | QUEEN OF THE DESERT
reż. Werner Herzog, USA 2015, 128’

MFF w Berlinie 2015: nominacja do Złotego Niedźwiedzia

Opowieść o kobiecie, która zmieniła bieg historii.

Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej „zarozumiała pannica z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od innych. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia poza jednym - miłością.

Bell nie nadawała się do roli wiktoriańskiej żony, wyprzedzała swoją epokę. Jako pierwsza kobieta ukończyła z wyróżnieniem studia z na Oksfordzie. Dyplomu jednak nie dostała, bo uczelnia przyznała to prawo kobietom dopiero trzydzieści lat później.

Zafascynowana Orientem na własną rękę zjeździła Bliski Wschód. Gotowa do poświęceń przywykła do twardego życia obozowego. Na wielbłądzie spędzała po dziesięć godzin dziennie. Jeździła wyłącznie w męskim siodle, trzymając w ręku parasolkę lub czytając książkę. Miała niezwykły dar zjednywania sobie miejscowych władców, budząc ich szacunek biegłą znajomością arabskiego. Nawiązywała przyjaźnie z wodzami plemiennymi, gościła w namiotach wpływowych szejków. Współpracowała z angielskim wywiadem w czasie I wojny światowej i zapisała się w historii jako jeden z negocjatorów i architektów współczesnego Iraku.

Robert Pattinson wcielił się w filmie w legendarnego brytyjskiego oficera T. E. Lawrence'a, znanego również jako Lawrence z Arabii.

Nicole Kidman o bohaterce swojego filmu: Gertrude Bell zafascynowała mnie, kiedy tylko o niej usłyszałam. (...) Zdecydowała się na podróż do zupełnie nowego świata, bo chciała przeżyć swoje życie po swojemu, a nie tak jak nakazują konwenanse. Ja mogę tylko pomarzyć o takiej odwadze i sile charakteru. Życie Gertrudy było niesamowite, jej przygody zapierają dech w piersiach. Skrywała także tajemnice - moim zdaniem to, co popychało ją do podróży i działania wynikało ze straty, braku i tęsknoty. Pustynia zaś stała się jej odkupieniem i pociechą.
O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro. Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52).PATRONI MEDIALNI
:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    


PARTNERZY:


                              

                       
Bookmark and Share

archiwum