kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Niewygodna prawda


czwartek, 28 kwietnia 2016, godz. 23.0028 kwietnia przedstawimy Niewygodną prawdę - porównywany do Spotlight i Big Short film o producentce telewizyjnej pracującej nad materiałem, który może wstrząsnąć posadami polityki. Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.

W rolach głównych: Cate Blanchett i Robert Redford.

Do filmu wprowadzi nas nasz ukraiński kolega, Andrew Shpak, który jest studentem 1. roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


NIEWYGODNA PRAWDA | TRUTH
reż. James Vanderbilt, USA 2015, 125'

MFF w Toronto 2015

W 2004 r. Amerykanie wybierają nowego prezydenta. W trakcie kampanii producentka telewizyjna Mary Mapes (Blanchett) pracuje nad materiałem, który może wstrząsnąć posadami polityki. Wspólnie ze swoim ambitnym zespołem oraz jednym z najsłynniejszych prezenterów telewizyjnych Danem Ratherem (Redford) emituje przełomowy reportaż o szokującej przeszłości prezydenta Georga W. Busha. Tajemniczy ludzie, którzy zatuszowali kompromitujące fakty nie poddają się jednak bez walki. Materiał zostaje wykorzystany przeciwko dziennikarzom, którzy stają w świetle jupiterów. Wczoraj bohaterowie, dziś uznani za zdrajców, będą musieli bronić nie tylko swojej reputacji, ale i podstaw amerykańskiego ustroju. Czy uda im się wygrać walkę z siłami potężniejszymi niż wolność i demokracja?
Po seansie - bania za free w Betel Klub (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum