kpb

ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI - premiera z udziałem twórców

poniedziałek, 25 lipca 2016
godz. 20.15 (Sala Niebieska)*
godz. 20.30 (Sala Czerwona - po seansie spotkanie z twórcami) BILETY WYPRZEDANEZapraszamy na krakowską premierę najnowszego filmu Tomasza Wasilewskiego Zjednoczone Stany Miłości, nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Swój udział w pokazie zapowiedzieli:
Tomasz Wasilewski
Marta Nieradkiewicz
Magdalena Cielecka
Dorota Kolak
Łukasz Simlat

Po seansie zaplanowane jest spotkanie z twórcami, które poprowadzi Łukasz Maciejewski.

Kameralny wielki film. Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i doceniony przez jury Berlinale. Kobiece kino, mistrzowsko wyreżyserowane przez Tomasza Wasilewskiego, który jak Ozon, Dolan, Almodóvar czy Szumowska, doskonale czuje emocjonalność kobiet.

Wyjątkowe kobiece portrety stworzył rewelacyjny kwartet aktorski: Julia Kijowska (Miłość, Pod Mocnym Aniołem), Magdalena Cielecka (Wenecja, seriale Pakt, Czas honoru), Dorota Kolak (Jestem twój, Chce się żyć) oraz Marta Nieradkiewicz, rewelacja poprzedniego filmu Wasilewskiego, Płynące wieżowce. Na ekranie towarzyszą im m.in. Tomasz Tyndyk, Andrzej Chyra i Łukasz Simlat. Za zdjęcia do filmu odpowiada Oleg Mutu, rumuński operator i producent filmowy, który w swoim dorobku ma takie tytuły, jak 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni, Śmierć pana Lazarescu, We mgle czy Za wzgórzami.

*W związku z dużym zainteresowaniem, uruchomiliśmy drugą salę (Sala Niebieska), w której również odbędzie się premierowy pokaz filmu.

BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (seniorzy)


ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCIUNITED STATES OF LOVE 
reż. Tomasz Wasilewski, Polska 2016, 104' (premiera: 29 lipca 2016)

MFF w Berlinie 2016: Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz
Festiwal Filmów Polskich "Wisła" w Moskwie 2016: wyróżnienie jury
Valletta Film Festival 2016: najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Dorota Kolak

Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia.

Agata, młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną - prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza, jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Kawałek dobrego kina, przywołujący na myśl skojarzenia z estetyką i emocjonalną tonacją rumuńskiej nowej fali. Dawid Myśliwiec, Film.org.pl

Przedstawiając w Zjednoczonych Stanach Miłości cztery niezwykle samotne kobiety uwięzione w pułapce niespełnionej miłości i tłamszące swoje uczucia pod kredowobiałymi twarzami, Tomasz Wasilewski podsumowuje w pewien sposób ponad dwie dekady naszej polskiej wolności. Urszula Lipińska, Stopklatka.pl

Zjednoczone Stany Miłości to efekt pracy szybko dojrzewającego młodego filmowca, mówiącego silnym głosem, podany w ostrej wizualnie formie. Stephen Dalton, The Hollywood Reporter

Bookmark and Share

archiwum