kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Mając 17 lat

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina 
INAUGURACJA: MAJĄC 17 LAT (reż. André Téchiné)

sobota, 17 września 2016, godz. 10.00Zapraszamy na pokaz inaugurujący 3. sezon SMAKu - filmowych spotkań uczniów i licealistów w Kinie Pod Baranami.

Na ekranie Mając 17 lat - nominowany do Złotego Niedźwiedzia w Berlinie zjawiskowy film o dorastaniu autorstwa jednego ze współczesnych mistrzów francuskiego kina André Téchiné.

Jak zwykle, seans poprzedzi krótkie wprowadzenie jednego z uczestników. Po projekcji będziemy rozmawiać :)

BILETY dla uczniów TYLKO 10 zł!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!


O FILMIE:

MAJĄC 17 LATQUAND ON A 17 ANS | BEING 17
reż. André Téchiné, Francja 2016, 116'

MFF w Berlinie 2016: nominacja do Złotego Niedźwiedzia

Damien i Thomas uczęszczają na te same zajęcia, choć dzieli ich wszystko - począwszy od pochodzenia społecznego i koloru skóry. Pierwszy to szpaner ze świetnie sytuowanej rodziny lekarki i wojskowego. Drugi jest adoptowanym chłopakiem afrykańskiego pochodzenia. Po lekcjach musi pomagać rodzicom przy gospodarstwie.

Młodzi bohaterowie ze szkolnej ławy nienawidzą się do tego stopnia, że w jednej chwili potrafią przejść od obelg do rękoczynów. Przewrotny los sprawia jednak, że przez jakiś czas muszą zamieszkać pod jednym dachem. Ich niechęć z czasem przemienia się w koleżeństwo i wzajemną fascynację. Do głosu dochodzą buzujące hormony.

Wielką siłę filmu stanowi niezwykła chemia między młodymi aktorami.
Harriet Warman, CineVue

Subtelny, nienachalny portret dwóch 17-letnich chłopców, ich rodzin oraz konfliktu niewiadomego pochodzenia, który jest siłą napędową obrazu.
Michał Kaczoń, Film

ZWIASTUN: 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.UCZESTNICY O SMAKu:

"Trudno mi znaleźć argumenty, które mogłyby przemawiać przeciwko SMAK-owi, może pomijając wczesną porę spotkań. Więc jeśli tylko uwielbiasz kino, lubisz atmosferę kin studyjnych i nie przeszkadza Ci wczesna pora spotkań, to SMAK jest czymś dla Ciebie. Nawet jeśli lubisz kino tylko od czasu do czasu, to warto po prostu przyjść i przekonać się na własnej skórze, czy taka konwencja Ci odpowiada, czy też nie."

Olga Filip, II LO w Krakowie

Zachęcamy do lektury całej relacji na stronie : TUTAJPARTNERZY SMAKu:


    

Bookmark and Share

archiwum