kpb

Batman: Zabójczy żart w Kinie Pod Baranami

19 - 20 sierpnia oraz 26 sierpnia - 1 września 2016Demoniczny złoczyńca, klaun, sadysta, szaleniec – kim jest Joker? Czy jeden wypadek, jeden zły dzień może sprawić, że człowiek postrada zmysły? Król czarnego humoru, uosobienie cyrku i wesołego miasteczka rodem z sennego koszmaru, właściciel najbardziej złowieszczego uśmiechu w dziejach Gotham urządzi spektakl, który zmusi Batmana do wyjścia z mroku...

Od lat fani DC Comics na całym świecie zastanawiają się kto jest najlepszym filmowym Jokerem. Po rolach Jacka Nicholsona i Heatha Ledgera, niedawno przyszła kolej na Jareda Leto. Jednak żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy najpierw dotrzeć do źródeł samej postaci. Nie sposób wcielić się w Jokera nie wiedząc, kim właściwie jest najszerzej uśmiechnięty czarny charakter w komiksowym świecie. Odpowiedzi udzieli film Batman: Zabójczy żart, który od 19 sierpnia wyświetlany będzie na naszych ekranach.

Batman: Zabójczy żart to pełnometrażowa animowana ekranizacja komiksu z 1988 roku, uważanego za najlepszy w historii tego gatunku. Autorem rysunków jest Brian Bolland, a scenarzystą – Alan Moore – twórca tak cenionych dzieł jak Strażnicy i V jak Vendetta. Już od 19 sierpnia fani najbardziej tajemniczego z superbohaterów będą mieli okazję zobaczyć go w zabójczym pojedynku ze swoim odwiecznym wrogiem. Historia, która posłużyła za inspirację dla Mrocznego Rycerza Christophera Nolana, wyjawi, kim w przeszłości był Joker zanim „jeden gorszy dzień” zmienił jego życie na zawsze. Głosu postaci Jokera ponownie udziela Mark Hamill, znany fanom Gwiezdnych Wojen jako Luke Skywalker.

Film wyświetlany w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
UWAGA! Film przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych.


BATMAN: ZABÓJCZY ŻART | BATMAN: THE KILLING JOKE
reż. Sam Liu, USA 2016, 87'

Legendarny przeciwnik Batmana jest przekonany, że jeden zły dzień jest w stanie doprowadzić człowieka do szaleństwa i spróbuje to udowodnić, posługując się córką kapitana Gordona, sojusznika superbohatera w szeregach policji. Jego diaboliczny plan nie wziął się znikąd, o czym widzowie sami będą mogli się przekonać. Ten film to również historia o tym, jak zwyczajny, niezbyt utalentowany komik stał się najciekawszym z wrogów Mrocznego Rycerza, o największej i najbardziej różnorodnej liczbie filmowych wcieleń.
 
Bookmark and Share

archiwum