kpb

Kinobranie 2016 - pokaz na dziedzińcu #6: Ukryte pragnienia

Letnie Tanie Kinobranie 2016
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #6:
Ukryte pragnienia (reż. Bernardo Bertolucci) 

czwartek, 1 września 2016, godz. 21.30
dziedziniec Pałacu pod Baranami

Zapraszamy na szósty plenerowy pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami, który zamknie tegoroczny wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie. Na ekranie Ukryte pragnienia – film mistrza Bertolucciego, zmysłowa historia młodej dziewczyny na drodze do stania się kobietą. Idealny film na koniec lata.  

Dzieło jednego z najważniejszych włoskich filmowców, Bernardo Bertolucciego, którym powrócił do swoich rodzinnych stron. Kameralny film, przesycony nostalgią i unikalną atmosferą pełnej życia, skąpanej w słońcu włoskiej prowincji. Opowieść o erotycznej inicjacji, a zarazem intymna pochwała niewinności. W roli Lucy Harmon wystąpiła Liv Tyler, córka Stevena Tylera - wokalisty grupy Aerosmith. Rolą w tym filmie zapoczątkowała swoją aktorską karierę. Na ekranie towarzyszy jej Jeremy Irons, Joseph Fiennes, Jason Flemyng i Rachel Weisz.



Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami.
Do dyspozycji widzów pozostają otwarte do późna bary i kawiarnie - pałacowi sąsiedzi Kina Pod Baranami. Odprężający nastrój gwarantowany!


UKRYTE PRAGNIENIA | STEALING BEAUTY
reż. Bernardo Bertolucci, Włochy/Francja/Wielka Brytania 1996, 114’
(in English, French, German, Spanish, Italian with Polish subtitles)

Opowieść o erotycznej inicjacji, a zarazem intymna pochwała niewinności.

19-letnia Lucy przyjeżdża z Ameryki do Toskanii, by spędzić lato u przyjaciół rodziny; swoistej bohemy artystycznej. Jej matka, znana poetka, popełniła niedawno samobójstwo. Lucy pragnie dowiedzieć się, kto jest jej prawdziwym ojcem i marzy o tym, by odnaleźć swoją pierwszą miłość. Znany z rozmachu i przekraczania granic Bernardo Bertolucci, ku zaskoczeniu widzów i krytyki, stworzył kameralny film o życiowych poszukiwaniach młodej kobiety.




BILETY:

7 zł - dostępne w kasie Kina oraz online.



PARTNERZY:

  

    





PATRONI MEDIALNI:

            


     


     


Bookmark and Share

archiwum