kpb

Dojrzałe Kino - Julieta


środa, 14 września 2016, godz. 11.00
W środę (14 września) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na drugi pokaz Dojrzałego Kina! Zaprezentujemy najnowszy film hiszpańskiego mistrza Pedro Almodóvara  – Julieta.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł

JULIETA | JULIETA

 reż. Pedro Almodóvar, Hiszpania 2016, 99'MFF w Cannes 2016: konkurs główny

Prezentowana w konkursie głównym festiwalu w Cannes Julieta Pedro Almodóvara to wielki powrót hiszpańskiego mistrza.


W swoim nowym filmie reżyser Porozmawiaj z nią i Volver wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej: świata kobiet i ich namiętności.

Julieta to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.


ZWIASTUN:


zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

              

     

 
        

Bookmark and Share

archiwum