kpb

Manhattan Short Film Festival 2016


niedziela, 2 października 2016, godz. 19.00

// Sunday, October 2nd, 2016, 7 p.m.
(click here for English version)Zapraszamy na pokaz globalnego festiwalu filmu krótkometrażowego - 19. Manhattan Short Film Festival. W tym roku, spośród rekordowej liczby 844 nadesłanych prac z 52 krajów wybrano 10 najlepszych. Wraz z tysiącami widzów na całym świecie weź udział w głosowaniu na najlepszy film

Manhattan Short jest jedynym festiwalem na świecie, który odbywa się jednocześnie w ponad 250 kinach, na sześciu kontynentach, gromadząc setki tysięcy miłośników kina w niemal wszystkich zakątkach globu. Wszystko zaczęło się od niepozornego pokazu kilku krótkich metraży na ekranie zamontowanym na ciężarówce przy Mulberry Street w Nowym Jorku. Za wszystkim stoi Nicholas Mason, który stopniowo przeobraził to kameralne wydarzenie z 1998 roku w fenomen na światową skalę. Od 2006 roku w projekcie bierze udział krakowskie Kino Pod Baranami.

Początkowo wybór zwycięzcy należał do jury złożonego z Susan Sarandon, Erica Stoltza, Laury Linney, Rogera Cormana i Tima Robbinsa, jednak już rok później narodziła się koncepcja "You Be the Judge!", czyli oddania głosu w ręce publiczności. Pomysł okazał się dużym sukcesem i praktykowany jest po dziś dzień.Od filmów z gatunku science-fiction, przez historie zwykłych ludzi w niezwykłych okolicznościach, aż po filmy animowane, tematem przewodnim tegorocznej selekcji wydają się być nowe wyzwania i stawianie czoła przeciwnościom. Wśród dziesięciu finalistów każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Każdy widz będzie mógł oddać głos na jeden film. Wynik zostanie przesłany przez organizatorów do centrali konkursu, a ostateczna decyzja ogólnoświatowej publiczności zostanie ogłoszona w poniedziałek 3 października na głównej stronie festiwalu oraz na stronie Kina.

To wydarzenie nie będzie relacjonowane przez telewizję ani nie zostanie nagrane, więc jeśli nie uda ci się go zobaczyć w twoim lokalnym kinie… to nie zobaczysz go już nigdy. Nicholas Mason, założyciel MANHATTAN SHORT

Filmy zaprezentowane zostaną w oryginalnych wersjach językowych z angielskimi napisami, bez polskiego tłumaczenia.


| Film lovers in Krakow will unite with global audiences in 250 cinemas across 6 continents, during MANHATTAN SHORT Film Festival screening at Cinema Pod Baranami on Sunday, October 4th at 7.00 p.m. View and vote on the Finalists' Films in the 18th Annual MANHATTAN SHORT Film Festival!

The films will be presented in original versions with English subtitles
 
(click here for more details)


BILETY:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)


PROGRAM:

(czas trwania | running time: 128')

 

THE TUNNEL
reż. André Øvredal, Norwegia 2016, 12’35’’

Rodzina wracająca z wakacji utknęła w korku. Działania rządu mogą przynieść permanentny koniec ich podróży. Film oparty na opowiadaniu science-fiction autorstwa Alice Glaser.

 

BRAVOMAN
reż. Evelina Barsegian, Rosja 2016, 18’25’’

Każdego wieczoru Andriej zakłada smoking i oklaskuje zakończone przedstawienie, wykrzykując przy tym „bravo!”. Za wprowadzenie publiczności w odpowiedni nastrój otrzymuje oczywiście zapłatę. Mężczyzna jest przekonany, że wszyscy ludzie kłamią – do dnia, w którym wśród publiczności dostrzega wyjątkowo szczerą dziewczynę. Bravoman to komedia satyryczna o konflikcie między szczerością a hipokryzją i o ludziach udających szczerość w uczuciach.

 

KAPUTT
reż. Volker Schlecht, Alexander Lahl, Niemcy 2016, 7’

Animacja dokumentalna pokazująca warunki życia w Hoheneck, głównego więzienia dla kobiet w NRD.

 

ELLA GETS A PROMOTION?
reż. Richard Diaz, Mike Pusateri, USA 2016, 9’

Ella, utalentowana i lojalna pracownica w końcu otrzymuje awans, na który zasługuje. Ale czy na pewno? Zabawne spojrzenie na dwulicowe zachowania w dzisiejszej, korporacyjnej Ameryce.

 

HOLD ON
reż. Charlotte Scott-Wilson, Holandia 2016, 20’

Młoda, utalentowana wiolonczelistka zaczyna odczuwać tremę, odkąd podczas ważnego koncertu pękła struna w jej instrumencie.

 

OVERTIME
reż. Craig D. Foster, Australia 2015, 9’

Piątkowy, późny wieczór. Ralph chce wyjść z biura, jednak jego szef nie pozwala mu na to. Nic strasznego, prawda? Sęk w tym, że dziś jest pełnia Księżyca a Ralph jest wilkołakiem.

 

CAROUSEL
reż. Kal Weber, Wielka Brytania 2016, 6’

Starszy mężczyzna przekazuje zgromadzoną mądrość nastolatkowi i spotyka się z reakcję, której się nie spodziewał.

 

GORILLA
reż. Tibo Pinsard, Francja 2016, 14’05’’

Hollywood, rok 1952. Henry Corso wciela się w postać gorilli w filmach przygodowych oraz horrorach. W filmie Jungle Jenna, musi wzbudzić strach głównej aktorki zagubionej w sztucznej dżungli. Jednak straszenie kobiety, której pragnie będzie dla Henry’ego szczególnie trudne.

 

I AM A PENCIL
reż. Joe D'Arcy, Australia 2015, 5’40’’

Gwiazdą tego animowanego filmu jest wolność wypowiedzi, zaś inspiracją marsze protestacyjne, które odbyły się 11 stycznia 2015 w odpowiedzi na masakrę w redakcji Charlie Hebdo w Paryżu.

 


THE LAST JOURNEY OF THE ENIGMATIC PAUL W.R
reż. Romain Quirot, Francja 2015, 12’30’’

Jedyna nadzieja ludzkości na zbawienie leży w rękach enigmatycznego Paula WR, najlepszego astronauty swoich czasów. Na kilka godzin przed rozpoczęciem misji, Paul znika w tajemniczych okolicznościach.

 

(wyniki MSFF - TUTAJ | for the results - see HERE)

 

SPOT:


Bookmark and Share

archiwum