kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Ostatnia rodzina

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina 
OSTATNIA RODZINA reż. Jan P. Matuszyński

sobota, 8 października 2016, godz. 10.00

 (fot. Hubert Komerski)

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie SMAKu! Wybór filmu jest dla nas oczywisty: bierzemy na warsztat film Ostatnia Rodzina - laureata najważniejszych nagród na tegorocznym Festiwal Filmowy w Gdyni - zdobywcy Złotych Lwów dla najlepszego filmu oraz za pierwszoplanową rolę żeńską (Aleksandra Konieczna) i męską (Andrzej Seweryn).
Nie może Was zabraknąć!

Gospodarzem spotkania będzie Kuba Dziadur, uczeń II klasy (profil prawno-ekonomiczny) V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

BILETY dla uczniów TYLKO 10 zł!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

OSTATNIA RODZINA | OSTATNIA RODZINA
reż. Jan P. Matuszyński, Polska 2016, 123'

(in Polish with English subtitles)


(fot. Hubert Komerski/Aurum Film)

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: Złote Lwy dla najlepszego filmu (Jan P. Matuszyński), najlepszej pierwszoplanowej roli kobiecej (Aleksandra Konieczna) oraz najlepszej pierwszoplanowej roli męskiej (Andrzej Seweryn)
MFF w Locarno 2016: Srebrny Lampart dla najlepszego aktora (Andrzej Seweryn)Rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, być może naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie… 

 

ZWIASTUN:

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.


(fot. Hubert Komerski/Aurum Film)UCZESTNICY O SMAKu:

"Trudno mi znaleźć argumenty, które mogłyby przemawiać przeciwko SMAK-owi, może pomijając wczesną porę spotkań. Więc jeśli tylko uwielbiasz kino, lubisz atmosferę kin studyjnych i nie przeszkadza Ci wczesna pora spotkań, to SMAK jest czymś dla Ciebie. Nawet jeśli lubisz kino tylko od czasu do czasu, to warto po prostu przyjść i przekonać się na własnej skórze, czy taka konwencja Ci odpowiada, czy też nie."

Olga Filip, II LO w Krakowie

Zachęcamy do lektury całej relacji na stronie.

 

PARTNERZY SMAKu:

    

Bookmark and Share

archiwum