kpb

Umbra - pokaz specjalny

piątek, 14 października 2016, godz. 18.00

(for English version click here)

 

 

Zapraszamy na specjalny pokaz krótkometrażowego filmu Urszuli Nawrot. Nagrodzona m.in. na MFF w Nowym Jorku oraz Art Film Festival w Cannes, Umbra to głęboko poruszająca opowieść bez dialogów, w której reżyserka podejmuje jeden z najtrudniejszych tematów w relacjach międzyludzkich, szukając prawdy o naturze zła, dobra, wolności i przebaczenia.

W piątek, 14 października, w Kinie Pod Baranami będzie miał miejsce specjalny pokaz krótkometrażowego filmu Umbra. To dzieło Urszuli Nawrot, która jest jednocześnie odtwórczynią roli głównej, jak i autorką scenariusza, zdjęć, montażu, scenografii oraz jego producentką. Partnerują jej: reżyser teatralny Leszek Bzdyl i Michalina Wiśniewska. Wielokrotnie nagradzany film krótkometrażowy, który poprzez obraz, muzykę i taniec ukazuje naturę zła i siłę dobra. To opowieść o uwiedzeniu dziewczynki, traumie powodującej upadek kobiety i jej zniewoleniu erotyczną toksyczną fascynacją swoim oprawcą. To także obraz przezwyciężenia bólu i triumf dobra nad złem. Liczne odwołania do europejskiego malarstwa, niosącego za sobą głęboką treść moralną powodują, że Umbra jest współczesnym moralitetem.

 

 

BILETY:

10 zł


O FILMIE:

UMBRA | UMBRA
reż. Urszula Nawrot, Polska 2015, 30’

MFF w Nowym Jorku 2016: Best International Short Film
AVIFF Art Film Festival w Cannes 2016: druga nagroda (Urszula Nawrot)
West Chester Film Festival 2016: Best Female Filmmaker
Festiwal Filmowy w Gdyni: udział w Konkursie Fabularnych Filmów Krótkometrażowych

 

Alegoryczna opowieść o świadomym i podświadomym poznawaniu siebie, docieraniu do najgłębiej skrywanych tajemnic, odkrywaniu siebie w relacjach z innymi, w rolach, które gramy w świecie rzeczywistym i w rolach, jakie sobie przypisujemy w świecie swoich pragnień. W sposób poetycki, bez dialogów, za pomocą symbolu, muzyki i tańca film opowiada o zagubieniu dziewczynki uwiedzionej „złym dotykiem”, kobiety nie mogącej się spod niego wyzwolić, zmagającej się z uczuciem do oprawcy. Przedstawia wieczne poszukiwanie spełnienia, uleganie słabościom, pokusom, ich przezwyciężanie, odnajdywanie granicy między dobrem a złem, jak i drogi do wolności przez wybaczenie. To film głęboko penetrujący naturę ludzką, obnażający bezsens cierpienia, heroiczną samotną walkę, bezlitośnie poddający próbie wiarę w miłość.

 

ZWIASTUNY:

    
Bookmark and Share

archiwum