kpb

Zakochana Jane przedpremierowo!

W przeddzień premiery ZAKOCHANEJ JANE zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu!

Seans odbędzie się w czwartek, 13 września, o godz. 19.00!


ZAKOCHANA JANE | BECOMING JANE
reż. Julian Jarrold, Wlk.Brytania/USA 2007, 120’Historia miłosna młodej Jane Austen, która stała się inspiracją do napisania Dumy i uprzedzenia oraz Rozważnej i romantycznej.

Jane Austen (Anna Hathaway) wierzy w miłość. Jej rodzice (Julie Walters i James Cromwell) oczekują jednak, żeby wyszła za mąż za kogoś, kto zapewni jej i rodzinie godziwy byt. W Anglii 1795 roku tak właśnie wygląda świat młodych kobiet. Kiedy dwudziestoletnia Jane spotyka młodego, pewnego siebie Irlandczyka Toma Lefroy’a (James McCavoy), jego intelekt i arogancki styl bycia wzbudzają w niej wielką ciekawość, a jej świat staje nagle na głowie. Czy Jane może sobie pozwolić na odrzucenie oferty bratanka Lady Gresham (Maggie Smith) i sprzeciwić się rodzicom oraz przeciwstawić się społecznym konwenansom?

Młoda panna Austin wstępuje dopiero na drogę literackiej kariery, a ryzykowny romans ukształtuje całe jej późniejsze życie i pracę.

Uczucie to rzecz pożądana, pieniądze - absolutnie konieczna.

Opowieść o romansie Jane Austen z Tomem Lefroy jest tak pełna romantyzmu przeplatanego realizmem, jak jej najlepsze powieści. 

To także historia o romansie, intrydze i obowiązkach, rodzinie, przyjaźni i fortunie. Film o dobroci, wielkości i geniuszu, który pokazuje, jak zakochana Jane stała się Jane Austin, autorką znanych na całym świecie romantycznych powieści.

Zakochana Jane oparta jest na biografii Becoming Jane Austen autorstwa Jona Spence.

Występują Anne Hathaway (Tajemnice Brokeback Mountain, Diabeł ubiera się u Prady), James McAvoy (Ostatni król Szkocji), Julie Walters (Billy Elliot, Dziewczyny z kalendarza), James Cromwell (Królowa, Tajemnice Los Angeles) oraz Maggie Smith (Lawendowe wzgórze, Gosford Park).

Bookmark and Share

archiwum