kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Jestem mordercą (przedpremierowo)

czwartek, 27 października 2016, godz. 23.15

| Thursday, October 27th, 2016, 11.15 p.m.

 

 W czwartek, 27 października, odbędzie się kolejny studencki Nocny Klub Filmowy. W programie przedpremierowy pokaz nagrodzonego Srebrnymi Lwami w Gdyni psychologicznego thrillera Macieja Pieprzycy Jestem mordercą.

Premiera filmu: 4 listopada 2016.

Gospodynią spotkania będzie Marzena Pitek, kolejna stała uczestniczka nocnikowych spotkań. Studiuje filmoznawstwo i wiedzę o nowych mediach (I rok SUM) w Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 14 zł!

 

O FILMIE:

JESTEM MORDERCĄ | JESTEM MORDERCĄ
reż. Maciej Pieprzyca, Polska 2016, 117’

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: Srebrne Lwy, nagroda za najlepszy scenariusz, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

Śląsk, początek lat 70. Regionem wstrząsa seria brutalnych morderstw na kobietach popełnianych zawsze według tego samego schematu. O sprawie nie mówi się w mediach przepełnionych głównie peerelowską propagandą sukcesu. Do czasu gdy kolejną ofiarą zabójcy pada siostrzenica pierwszego sekretarza partii. Wtedy komendant wojewódzki postanawia powołać specjalną grupę do złapania „Wampira” (jak potocznie określany jest morderca). Jej szefem mianuje Janusza Jasińskiego – młodego (33 lata), ale nadzwyczaj skutecznego porucznika, przykładnego męża i ojca. Janusz, mimo że pozornie nie jest typem twardziela, wzbudza podziw swoich współpracowników i jest powszechnie lubiany. Pojawia się trop: coraz częściej w śledztwie pada nazwisko Wiesława Kalickiego. Podejrzanego ostatecznie pogrążają zeznania żony, Lidii Kalickiej. Jasiński aresztuje Kalickiego i triumfuje – zyskuje uznanie pierwszego sekretarza i lokalnej społeczności. Wina domniemanego „Wampira” szybko staje się jednak wątpliwa. Czy Jasińskiemu udało się złapać prawdziwego zabójcę? Czy w sytuacji, gdy stawką jest ludzkie życie, jest miejsce na błąd?

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

             

    

 


PATRONI:

                

                     

    

Bookmark and Share

archiwum