kpb

Światy równoległe Doktora Strange'a - pokaz specjalny filmu z prelekcją Łukasza Lamży

poniedziałek, 7 listopada 2016, godz. 20.45

 

 

W poniedziałek, 7 listopada, zapraszamy na specjalny pokaz filmu Doktor Strange w reżyserii Scotta Derricksona, filmowej adaptacji popularnego komiksu Stana Lee i Steve’a Ditko.

Stephen Strange to zdolny i zadufany w sobie chirurg, któremu wypadek samochodowy odbiera sprawność dłoni. Chwytając się ostatniej szansy na wyzdrowienie wyrusza do Tybetu, gdzie zamiast powrotu do znanego sobie życia odnajduje zupełnie nową drogę. Poprzez emocjonalną i duchową przemianę pod okiem Starożytnej zyskuje dostęp do mocy, o której nawet nie śnił. Poprzez pracę nad swoim umysłem uczy się naginać, a nawet łamać prawa fizyki, podróżując pomiędzy wymiarami.

Poza odejściem od klasycznego schematu filmów o superbohaterach oraz nawiązaniami do filozofii new age, z której bohaterowie sobie pokpiwają, niewątpliwym atutem filmu jest także doborowa obsada. W głównej roli wystąpił Benedict Cumberbatch, któremu towarzyszy Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Mads Mikkelsen jako czarny charakter oraz w roli Starożytnej - Tilda Swinton.


Przed seansem o światach równoległych opowie filozof przyrody i popularyzator nauki Łukasz Lamża.


Film będzie wyświetlany w wersji 2D.

 

Łukasz Lamża - autor książek Przekrój przez Wszechświat (2014) i Granice kosmosu - granice kosmologii (2015). Pracownik Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, członek redakcji Tygodnika Powszechnego.

Bieżące informacje o spotkaniach i wykładach popularnonaukowych, artykułach naukowych i popularnonaukowych oraz inne aktualności dostępne są na Facebooku.BILETY: 11,90 zł


O FILMIE:


DOKTOR STRANGE 2D | DOCTOR STRANGE
reż. Scott Derrickson, USA 2016, 115’

Głównym bohaterem jest znany chirurg, Stephen Strange (Benedict Cumberbatch), który ulega wypadkowi samochodowemu. Nerwy w jego rękach zostają uszkodzone, co uniemożliwia mu dalszą pracę. W nadziei na wyzdrowienie wyrusza do Tybetu, gdzie pod okiem Starożytnej (Tilda Swinton) przechodzi szkolenie na najwyższego czarnoksiężnika Ziemi, odnajdując tym samym nową drogę w życiu.

 

Stephen Strange to postać o tyle wyjątkowa w kinowym uniwersum Marvela, że łojąca skóry zbirom głównie w świecie metafizycznym. Facet potrafi manipulować czasem, opuszczać swoje ciało, podróżować pomiędzy alternatywnymi wymiarami, a gdy przyjdzie potrzeba – ukręcić energetyczny bicz z nicości (...)
Michał Walkiewicz, Filmweb.pl

 

ZWIASTUN:

  

 

Bookmark and Share

archiwum