kpb

Dojrzałe Kino: Szczęście świata

środa, 28 grudnia 2016, godz. 11.00

 

 

W środę (28 grudnia) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejny pokaz Dojrzałego Kina! W programie film Szczęście świata - najnowsze dzieło Michała Rosy (Rysa).

To pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku – pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy, w tym m.in.: Karolina Gruszka, Agata Kulesza i Krzysztof Stroiński. Autorem zdjęć do filmu jest wielokrotnie nagradzany operator Marcin Koszałka (Rewers, Czerwony Pająk).

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!

 

O FILMIE:

SZCZĘŚCIE ŚWIATA | THE HAPPINESS OF THE WORLD
reż. Michał Rosa, Polska 2016, 103’

(in Polish and German with Polish and English subtitles)

(fot. Aleksandra Zimny)


Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: udział w konkursie głównym, nagroda indywidualna za najlepszą muzykę (Motion Trio) oraz scenografię (Tomasz Bartczak, Andrzej Kowalczyk)

 

Warszawski dziennikarz i bon vivant Sobański (Tomasz Borkowski) opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, nieliczne tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku, miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są piękna Róża (Karolina Gruszka) – obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni – ekscentryczny pasjonat botaniki Tomasz (Krzysztof Stroiński), „przyjaciel domu" Jan (Przemysław Bluszcz), matematyczny geniusz na posadzie windziarza – Rufin (Dariusz Chojnacki), a także próbujący wyrwać się spod wpływów zaborczej matki (Agata Kulesza) nastolatek Harald. Chwile spędzone przez nich z piękną sąsiadką kuszą lekkością i swobodą, objawiając świat, do którego nie mieli dotąd dostępu. Jednak dziewczyna darzy uczuciem tylko jednego. Pewnego dnia Róża znika z życia kamienicy, pozostawiając w sercach adoratorów ślad – puste miejsce, tęsknotę oraz uczucia, które w przyszłości odmienią losy każdego z mężczyzn.

 

ZWIASTUN:
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
          

 

Bookmark and Share

archiwum