kpb

IFFR Live 2017, czyli MFF w Rotterdamie na żywo w Kinie Pod Baranami

28-29 stycznia 2017


|| IFFR Live:
International Film Festival Rotterdam live
at Kino Pod Baranami

January 28-29, 2017

 

(fot. Julie Vrabelova)

 

W ostatni weekend stycznia zapraszamy na pokazy trzech premierowych filmów prosto z MFF w Rotterdamie. IFFR Live to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego widzowie kilkudziesięciu kin w Europie jednocześnie zobaczą premierowe filmy z programu festiwalu oraz będą mogli uczestniczyć w dyskusji z twórcami dzięki transmisji na żywo.

IFFR Live jest częścią 46. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie (IFFR) i odbywa się jednocześnie w kilkudziesięciu europejskich miastach. Kraków już po raz trzeci będzie reprezentowany przez Kino Pod Baranami.

 

Dzięki przekazowi na żywo, krakowscy widzowie będą mieli możliwość zobaczyć nie tylko filmy, ale także reżyserów oraz aktorów, którzy pojawią się na tegorocznym IFFR. Po pokazach, publiczność z całej Europy zostanie zaproszona do uczestniczenia w transmitowanych na żywo spotkaniach z twórcami oraz będzie mogła wziąć udział w sesji Q&A przy pomocy Twittera (używając hashtagu #livecinema).

 

W programie tegorocznej edycji znalazły się historie ludzi, którzy rozpoczynają dopiero dorosłe życie lub są zmuszeni zweryfikować swoje wyobrażenia na jego temat. The Giant Johannesa Nyholma to uhonorowana Nagrodą Specjalną Jury na MFF w San Sebastian opowieść o chłopaku o zdeformowanym ciele, który przy pomocy gry w bule i tytułowego olbrzyma chce odzyskać matkę, która porzuciła go zaraz po porodzie. W filmie A Wedding w reżyserii Stephana Strekera młoda Pakistanka Zahira będzie musiała dokonać wyboru między dotychczasowym stylem życia a tradycyjnymi wartościami swoich rodziców. Odtwórców głównych ról uznano za najlepszych aktorów podczas Francuskiego Festiwalu Filmowego w Angoulême. Charlotte Sieling, reżyserka filmu The Man, umiejętnie poszerza klasyczny konflikt między ojcem a synem o komentarz na temat dzisiejszego świata artystycznego. Choć obaj bohaterowie jej filmu są już dorośli, daleko im jeszcze do pełnej dojrzałości, w osiągnięciu której mogą sobie nawzajem pomóc.


PROGRAM:

sobota, 28 stycznia 2017
16.00
THE MAN
| MESTEREN
reż. Charlotte Sieling, Dania 2017, 93’
(po seansie transmisja spotkania z twórcami - w języku angielskim)

niedziela, 29 stycznia 2017
16.00
A WEDDING
| NOCES
reż. Stephan Streker, Belgia/Francja/Luksemburg/Pakistan 2016, 98’
(po seansie transmisja spotkania z twórcami - w języku angielskim)

20.00 THE GIANT | JÄTTEN
reż. Johannes Nyholm, Szwecja/Dania 2016, 86’
(po seansie transmisja spotkania z twórcami - w języku angielskim)

 

Filmy w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

| All films will be presented in original version with Polish subtitles.

 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

BILETY:

22 zł (normalny)
15 zł (ulgowy)
13 zł (senior)

 

O FILMACH:

A WEDDING | NOCES
reż. Stephan Streker, Belgia/Francja/Luksemburg/Pakistan 2016, 98’

Francuski Festiwal Filmowy w Angoulême 2016: najlepsza aktorka (Lina El Arabi), najlepszy aktor (Sébastien Houbani)

 

Osiemnastoletnia Zahira u progu dorosłości nadal żyje w bliskich relacjach ze swoją rodziną. Wszystko się zmienia, kiedy jej rodzice żądają, aby wybrała sobie męża zgodnie z pakistańską tradycją. Rozdarta między rodzinnymi zwyczajami a prowadzonym dotąd zachodnim stylem życia, dziewczyna zwraca się o pomoc do swojego brata Amira.

 

THE GIANT | JÄTTEN
reż. Johannes Nyholm, Szwecja/Dania 2016, 86’

fot. Peo Olsson

 

MFF w San Sebastian 2016: Nagroda Specjalna Jury (Johannes Nyholm)

 

Rikard jest autystycznym młodym mężczyzną o zdeformowanym ciele, którego matka porzuciła zaraz po porodzie. Jego podatne na urazy ciało oraz środowisko, w którym żyje sprawiają, że życie Rikarda jest wyjątkowo trudne. Przekonany, że matka do niego wróci, jeśli tylko uda mu się wygrać mistrzostwa skandynawskiej gry w bule, podejmuje się niemożliwego.

Nagrodzony w San Sebastian film Nyholma to wyjątkowe połączenie momentów zabawnych i łamiących serce scen odrzucenia.

 

THE MAN | MESTEREN
reż. Charlotte Sieling, Dania 2017, 93’

Simon, mężczyzna w średnim wieku w piżamie wprost od projektanta i okularach z przyciemnianymi szkłami, jest światowej sławy artystą. Wciąż ma powodzenie u młodszych kobiet, mieszka i pracuje w ogromnym studio w starej fabryce w Kopenhadze, w którym praca i życie prywatne mieszają się ze sobą. Niespodziewanie, na progu pojawia się dorosły syn Simona, Casper. Chłopak jest nie tylko przystojnym, ale i utalentowanym artystą-grafficiarzem. Między ojcem i synem rozpoczyna się zacięta rywalizacja artystyczna, ale i nawiązuje się więź, której żaden z nich się nie spodziewał.

Charlotte Sieling udowadnia, że sztuka pozwala zajrzeć w duszę twórcy, ale może również służyć jako lustro dla odbiorcy. A tworzenie wielkiej sztuki wymaga poświęceń.

 

Oficjalna strona IFFR Live: TUTAJ

 

SPOT:

Bookmark and Share

archiwum