kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Jackie

czwartek, 9 lutego 2017, godz. 23.30

 

 

W czwartek, 9 lutego, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie pokaz filmu Jackie w reżyserii Pablo Larraína z nominowaną do Oscara Natalie Portman w roli głównej. Na ekranie towarzyszą jej Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, John Hurt, Billy Crudup.

To poruszająca historia Jackie Kennedy - kobiety–ikony, postaci równie inspirującej, co tajemniczej, w jednym z decydujących momentów w historii Stanów Zjednoczonych.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Spotkanie poprowadzi Karol Wojnarowski - student III roku amerykanistyki na Uniwersytet Jagielloński; członek tamtejszego Koła Naukowego oraz Stowarzyszenia All In UJ.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 10 zł.

 

O FILMIE:

JACKIE | JACKIE
reż. Pablo Larraín, USA/Chile 2016, 100'

(in English with Polish subtitles)

Oscary 2017: 3 nominacje - najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Natalie Portman), najlepsza muzyka oryginalna (Mica Levi), najlepsze kostiumy (Madeline Fontaine)
Złote Globy 2017: nominacja dla najlepszej aktorki w dramacie (Natalie Portman)
MFF w Wenecji 2016: Złota Mysz dla najlepszego filmu w konkursie (Pablo Larraín), najlepszy scenariusz (Noah Oppenheim)
Critics’ Choice 2016: najlepsza aktorka (Natalie Portman), najlepsze kostiumy (Madeleine Fontaine), najlepsza charakteryzacja i fryzury

 

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.  

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.


PARTNERZY:


             

    

 


PATRONI:


        

  

      

Bookmark and Share

archiwum