kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: To tylko koniec świata

czwartek, 16 lutego 2017, godz. 23.30

 

 

W czwartek, 16 lutego, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie pokaz najnowszego dzieła Xaviera Dolana, filmu To tylko koniec świata nagrodzonego Grand Prix na MFF w Cannes. Jak mówi sam reżyser: Zabiłem moją matkę zrobiłem, aby ją ukarać, Mamę, aby ją pomścić. Teraz dzięki adaptacji sztuki teatralnej Jean-Luca Lagarce’a w To tylko koniec świata Dolan sięga dalej  i przygląda się całej rodzinie. W obsadzie znalazła się sama śmietanka francuskiego aktorstwa: Marion Cotillard, Vincent Cassel, Lea Seydoux, Nathalie Baye oraz Gaspard Ulliel.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 10 zł.

 

O FILMIE:

TO TYLKO KONIEC ŚWIATA | JUSTE LA FIN DU MONDE
reż. Xavier Dolan, Kanada/Francja 2016, 97'

MFF w Cannes 2016: Grand Prix dla najlepszego filmu (Xavier Dolan), Nagroda Jury Ekumenicznego dla najlepszego reżysera (Xavier Dolan)

 

Historia 34-letniego Louisa (Gaspard Ulliel), pisarza, który powraca po dwunastoletniej nieobecności do rodzinnego domu opuszczonego po śmierci ojca. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażenia. Jego matka i rodzeństwo są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się Louisem. Wygląda na to, że odbierają powrót syna marnotrawnego jako jego sposób na pochwalenie się sukcesami. Kolejne spory i oskarżenia stają na drodze bohatera do pojednania z rodziną.

 

ZWIASTUN:

 

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.


PARTNERZY:

 

 


             

    

 


PATRONI:


        

  

      

 

Bookmark and Share

archiwum