kpb

Milczenie - pokaz przedpremierowy

czwartek, 16 lutego 2017, godz. 21.05

 


fot. Kerry Brown

 

W czwartek, 16 lutego, zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego dzieła Martina Scorsese, filmu Milczenie z udziałem Andrew Garfielda, Adama Drivera i Liama Neesona. To oparte na powieści Shūsaku Endō i inspirowane autentycznymi wydarzeniami widowisko, nad którym twórca Wilka z Wall Street pracował ponad trzy dekady.

Milczenie to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę. Autor zdjęć do filmu, operator Rodrigo Prieto, otrzymał nominację do Oscara.

 

Premierę filmu zaplanowano na 17 lutego 2017 roku.

 

BILETY:

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

13 zł (senior)

 

Film przeznaczony dla widzów powyżej 15. roku życia.

 

O FILMIE:

MILCZENIE | SILENCE
reż. Martin Scorsese, USA 2016, 161’


(fot. Kerry Brown)

 

Oscary 2017: nominacja do nagrody za najlepsze zdjęcia (Rodrigo Prieto)
National Board of Review 2016: najlepszy scenariusz adaptowany

 

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy Wilka z Wall Street, Infiltracji i Chłopców z ferajny. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po Misji powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W rolach głównych Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych), Adam Driver (Paterson, Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy) oraz Liam Neeson (Uprowadzona).

 

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum