kpb

Barany w MOSie: Ostatnie tango - projekcja filmu i pokaz tanga

BARANY W MOSie:
Ostatnie tango (reż. German Kral)
- projekcja filmu i pokaz tanga

Małopolski Ogród Sztuki

środa, 15 lutego 2017, godz. 18.45

 

 

Kino Pod Baranami oraz Małopolski Ogród Sztuki zapraszają na specjalny pokaz filmu Ostatnie tango - dokumentu Germana Krala, który w niezwykły sposób opowiada historię dwojga fenomenalnych tancerzy tanga argentyńskiego. Projekcji towarzyszyć będzie pokaz tanga, na który zaprasza Por Fiesta Club. Zatańczą instruktorzy klubu - Tadeusz i Patrycja Kościelniak.

Ostatnie tango to przede wszystkim film o miłości i namiętności, jaka łączyła głównych bohaterów filmu Marię Nieves i Juana Carlosa Copes. To także historia ich największej miłości - do tańca. W niezwykłym dokumencie opowiadają swoją historię grupie młodych tancerzy i choreografów tanga z Buenos Aires, którzy przekształcają najpiękniejsze i najbardziej poruszające chwile z ich życia w niewiarygodne choreografie.

Ich filmowy portret zachwyca ciekawą formą retrospekcji, brawurowymi sekwencjami tanecznymi i porywającą ścieżką dźwiękową, dzięki którym zdobył Nagrodę Publiczności dla najlepszego dokumentu na MFF w Waszyngtonie. Współproducentem filmu jest Wim Wenders, twórca niezapomnianej Piny.

 

Przed seansem, Por Fiesta Club zaprasza na pokaz tanga argentyńskiego w wykonaniu instruktorów klubu, Tadeusza i Patrycji Kościelniak.

 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY:

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

13 zł (senior)

*Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O TANCERZACH:

Tadeusz i Patrycja Kościelniak - połączyło ich tango argentyńskie. Tańczą wspólnie od 2007 roku, kiedy to poznali się na jednej z krakowskich milong. Szybko okazało się, iż oprócz tańca łączy ich coś więcej, a już rok później zostali małżeństwem. Nadal jednak pozostali wierni swej pasji, a tango zajmuje ważne miejsce w ich życiu. Uczyli się u wielu mistrzów, takich jak: Paulina Policzkiewicz-Woźniak i Janek Woźniak z Warszawy, Luis Bianchi i Daniela Pucci, Thierry le Cocq, Marcelo Varela i Analia Vega czy Virginia Cutillo i Jose Halfon z Argentyny. Mają za sobą także podróż do Buenos Aires (2009).

 

O FILMIE:

OSTATNIE TANGO | UN TANGO MÁS
reż. German Kral, Argentyna/Niemcy 2015, 85’

MFF w Waszyngtonie 2016 - Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu dokumentalnego
Valenciennes Film Festival France 2016 - Nagroda Jury Studenckiego

 

María Nieves Rego (80) i Juan Carlos Copes (83) spotkali się, gdy byli nastolatkami i tańczyli razem przez prawie pięćdziesiąt lat. W tym czasie kochali się i nienawidzili, ranili się i odchodzili, lecz zawsze wracali, aby razem tańczyć tango. Żaden inny mężczyzna nie tańczył jak Juan i żadna inna kobieta nie tańczyła jak Maria! Ostatecznie jednak Juan zostawił Marię dla młodszej o 20 lat kobiety, z którą się ożenił. Maria nigdy mu tego nie wybaczyła. Nie założyła rodziny i samotnie mieszka w Buenos. Teraz, pod koniec swojego życia, Juan i Maria spotykają się ponownie, aby ostatni raz zatańczyć razem i opowiedzieć o miłości, nienawiści i ich największej pasji. Zachwycające sceny taneczne uzupełniają wnikliwe wywiady i materiały dokumentalne, które zabiorą widzów w niezapomnianą podróż do samego serca tanga argentyńskiego.

Dzieło Germana Krala dokumentuje także historię tanga i wpływ, jaki para wywarła na jego ewolucję w ostatnich 50 latach. To oni spowodowali, że popularne dotąd głównie w klubach w Buenos Aires, tango stało się światowym fenomenem.

 

ZWIASTUN:

 

 

PARTNER:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

                    

Bookmark and Share

archiwum