kpb

Trainspotting (1996) na ekranie Kina Pod Baranami

TRAINSPOTTING (1996),
 czyli narkotyczna podróż do Edynburga
na ekranie Kina Pod Baranami
piątek, 3 marca 2017, godz. 19.15

(for English version click HERE)

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_8550_3.jpg
(Image courtesy of Park Circus/Film 4)

 

Zapraszamy na specjalny, jedyny w Krakowie, pokaz filmu Trainspotting - uznawanego za manifest pokoleniowy, legendarnego dzieła Danny’ego Boyle’a z 1996 roku z Ewanem McGregorem w roli głównej.

 

W dniu premiery filmu T2: Trainspotting, widzowie Kina Pod Baranami spędzą szalony wieczór filmowy z pierwszą częścią kultowej serii Danny’ego Boyle’a. Na ekranie Trainspotting - anarchistyczna, żywiołowa i tętniąca muzyką ekranizacja powieści Irvine'a Welsha o grupie młodych ludzi z Edynburga lat 80. Ten niskobudżetowy, niezależny film od razu stał się zjawiskiem popkulturowym (nie tylko na Wyspach Brytyjskich) i pomimo tego, że wszedł do kin ponad 20 lat temu, jego fenomen wcale nie zmalał.

 

Dzięki tej - pełnej czarnego humoru - produkcji Danny Boyle stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich reżyserów, a scenariusz uhonorowano nagrodą BAFTA oraz nominacją do Oscara. Występującemu w głównej roli Ewanowi McGregorowi Trainspotting utorował drogę do światowej kariery. Na ekranie towarzyszą mu Ewen Bremner, Jonny Lee Miller oraz Robert Carlyle. W niezapomnianej ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory m.in. Blur i Primal Scream, Lou Reeda i Iggy'ego Popa.

Bezpośrednio po pokazie Trainspotting będzie można zobaczyć część drugą, czyli bazujący na kolejnej książce Welsha - Porno, film T2: Trainspotting (godz. 21.15),  który wchodzi premierowo do naszego kina własnie 3 marca.


Bilety na pokaz o godz. 21.15 (rezerwacja i sprzedaż) dostępne w kasach i online

Wszystkie seanse T2 TUTAJ

 

http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_8550_2.jpg

 

piątek, 3 marca 2017
19.15
TRAINSPOTTING | TRAINSPOTTING
reż. Danny Boyle, Wielka Brytania 1996, 93’

 

BILETY:

25 zł

 

* T2: Trainspotting - godziny seansów i ceny biletów na www.kinopodbaranami.pl

 

O FILMIE:


TRAINSPOTTING | TRAINSPOTTING
reż. Danny Boyle, Wielka Brytania 1996, 93’

Oscary 1997: nominacja do nagrody za najlepszy scenariusz adaptowany (John Hodge)
Nagrody BAFTA 1997: najlepszy scenariusz adaptowany (John Hodge)

Mark Renton nie ma ochoty prowadzić "przyzwoitego" życia. Zamiast kariery, rodziny i przesiadywania przed telewizorem wybiera wieczną balangę, narkotyki i kompletny odjazd. Towarzyszą mu zwariowani przyjaciele: świr Begbie, kobieciarz Sick Boy, niezbyt rozgarnięty Spud i Diane - dziewczyna z dobrego domu. Pewnego dnia Renton postanawia zerwać z przeszłością i stać się normalnym obywatelem. Jego przyjaciele nie pozwolą mu jednak tak łatwo zejść na złą drogę.

Stylowy, pełen czarnego humoru i szaleńczej werwy obraz uznano niedawno za najlepszy brytyjski film 25-lecia.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum