kpb

Klient - pokaz przedpremierowy #2

niedziela, 26 lutego 2017, godz. 19.00

| The Salesman - preview screening

Sunday, February 26, 2017, 7 p.m.

 

 

 

W niedzielę, 26 lutego, Kino Pod Baranami zaprasza na przedpremierowy pokaz nagrodzonego Oscarem filmu Klient w reżyserii Asghara Farhadiego.

W dniu rozdania nagród Amerykańskiej Akademii - i na dwa miesiące przed premierą - widzowie Kina Pod Baranami będą mieli okazję zobaczyć film Klient, thriller psychologiczny autorstwa jednego z najciekawszych współczesnych irańskich reżyserów, Asghara Farhadiego. Twórca wielokrotnie nagradzanego Rozstania ponownie prezentuje widzom historię, w której testuje granice wytrzymałości bohaterów i odkrywa ich prawdziwą naturę. W filmie wystąpił m.in. nagrodzony w Cannes Shahab Hosseini. Jeszcze tej samej nocy, Klient powalczy o statuetkę Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Reżyser Asghar Farhadi oraz odtwórczyni jednej z głównych ról Taraneh Alidoosti zapowiedzieli, że nie pojawią się na ceremonii w ramach protestu wobec ostatnich decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

Polską premierę zaplanowano na 21 kwietnia 2017 roku.

 

Film prezentowany będzie w wersji oryginalnej z polskimi i angielskimi napisami.

 

Bilety już w sprzedaży!

 

BILETY:

22 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

13 zł (senior)

 

O FILMIE:

KLIENT | THE SALESMAN | FORUSHANDE
reż. Asghar Farhadi, Iran/Francja 2016, 125’

(with Polish and English subtitles)


Oscary 2017: najlepszy film nieanglojęzyczny
Złote Globy 2016: udział w konkursie na najlepszy film zagraniczny
MFF w Cannes 2016: najlepszy aktor (Shahib Hosseini) oraz najlepszy scenariusz (Asghar Farhadi)
Nagrody National Board Review 2016: najlepszy film zagraniczny


Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

 

Klient to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

 

| An Oscar nominated psychological thriller, which starts with an earthquake. The newest film by Asghar Farhadi, the creator of the multiple award winning film A Separation.

Bookmark and Share

archiwum