kpb

Baranki Dzieciom (Wiosna 2017): Wielkanocne Baranki

Wielkanocne Baranki + warsztaty litograficzne

niedziela, 9 kwietnia 2017, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 9 kwietnia, zapraszamy na specjalną, przedświąteczną odsłonę cyklu Baranki DzieciomWielkanocne Baranki przywitają małych kinomanów wspólnie z kotem Filemonem oraz mieszkańcami bajkowego Kukurykowa. Po seanse, najmłodsi wezmą udział w warsztatach litograficznych

 

PROGRAM:

niedziela, 9 kwietnia 2017, godz. 11.00
WIELKANOCNE BARANKI
- zestaw bajek, 50’
+warsztaty litograficzne

PRZYGODY KOTA FILEMONA: KOCIA WIELKANOC
reż. Janusz Martyn, Polska 1997, 25'
Wśród licznych pytań, które zadaje mały kociak Filemon swojemu starszemu koledze Bonifacemu dominuje jedno - kiedy przyjdzie wiosna?

KUKURYKÓW
reż. Sławomir Zalewski, Polska 1996, 25'
W małym miasteczku Kukurykowie, kury oraz ich przyjaciele przygotowują się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Pracy mają dużo. Co gorsza, spotykają je niespodziewane kłopoty, ktoś bowiem kradnie im jaja.

Warsztaty litograficzne wprowadzą dzieci w tajniki pracy litografa, tym razem z pomocą tłustego wosku. Tłuszcz to materiał często wykorzystywany w litografii. Podczas zajęć dzieci wspólnie stworzą pracę rysunkową na wielkim formacie. 

Zajęcia poprowadzi Justyna Mazur - właścicielka studia litograficznego - Litograf w kompleksie Dolne Młyny. Zawodowo zajmuje się edukacją artystyczną tworząc warsztaty dla instytucji kultury i festiwali. Współpracuje z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, Muzeum Etnograficznym oraz Muzeum Narodowym w Krakowie, a także z Cricoteką.

 

BILETY: 11 zł

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                     

                       

              


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl               

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl 

 

Bookmark and Share

archiwum