kpb

Ghost in the Shell (1995) - pokaz specjalny

GHOST IN THE SHELL (reż. Mamoru Oshii)
- pokaz specjalny legendarnej animacji z 1995 roku


środa, 19 kwietnia 2017, godz. 19.00

 

 

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu anime Ghost in the Shell w reżyserii Mamoru Oshiiego, adaptacji kultowej japońskiej mangi. Wprowadzenie do filmu wygłosi Jędrzej “Yen” Chojnacki z Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego.

 

Ghost in the Shell to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów wśród miłośników cyberpunku. Manga autorstwa Masamune Shirow przeszła do klasyki gatunku i doczekała się kontynuacji w postaci gry komputerowej oraz serii anime.

 

Na naszym ekranie od 31 marca gości najnowsza wersja opowieści o major Motoko Kusanagi ze Scarlett Johansson w roli głównej. Dla miłośników sagi Ghost in the Shell, przygotowaliśmy specjalny pokaz kultowej adaptacji  w reżyserii Mamoru Oshiiego z 1995 roku, która stała się fenomenem na skalę globalną. Niezwykle dopracowana technicznie produkcja wciąż zachwyca proroczą wizją świata przyszłości, projektami postaci oraz niepowtarzalną muzyką autorstwa Kenji Kawai. Zainspirowała m.in. twórców filmu Matrix oraz niezliczonych artystów, autorów komiksów, animacji oraz wideoklipów.

 

Przed pokazem, który odbędzie się w środę, 19 kwietnia, o godz. 19.00, prelekcję wygłosi Jędrzej “Yen” Chojnacki z Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego, pasjonat japońskiej popkultury i wieloletni prelegent na festiwalach mangowych i komiksowych.

 

Film prezentowany będzie w oryginalnej, japońskiej wersji językowej z polskimi napisami.

 

BILETY: 20 zł

 

O FILMIE:

GHOST IN THE SHELL | KOUKAKU KIDOUTAI
reż. Mamoru Oshii, Japonia 1995, 83’

Festiwal Filmowy w Yokohamie 1996: najlepszy scenariusz
Fantasporto 1997: International Fantasy Film Award - wyróżnienie
Gérardmer Film Festival 1997: wyróżnienie
World Animation Celebration 1997: najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy reżyser filmu pełnometrażowego (Mamoru Oshii)

Adaptacja mangi autorstwa Masamune Shirow. Akcja rozgrywa się w roku 2029, w świecie, w którym komputery są wszechobecne. Wraz z ich ekspansją zmieniła się definicja przestępstwa. Teraz najgorszą zbrodnią jest włamywanie się do sieci. Aby temu zapobiec, powołano specjalny oddział Sekcja 9, składający się z cyborgów mających dostęp do sieci z każdego miejsca na Ziemi. Major Motoko Kusanagi oraz jej partner poszukują groźnego hakera, ukrywającego się pod pseudonimem Władca marionetek.

 

ZWIASTUN (w j. japońskim):

Bookmark and Share

archiwum