kpb

Baranki w Pieluchach: Moonlight

czwartek, 13 kwietnia 2017, godz. 10.30

 

 

W czwartek (13 kwietnia) zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na pokaz uhonorowanego trzema Oscarami filmu Moonlight w reżyserii Barry'ego Jenkinsa. To wyjątkowa opowieść o dorastaniu zamkniętego w sobie, czarnoskórego chłopca, który nie może liczyć na pomoc nieobecnego ojca czy uzależnionej od narkotyków matki. 

 

Bilety: 13 zł

 

O FILMIE: 

MOONLIGHT | MOONLIGHT
reż. Barry Jenkins, USA 2016, 112’

Oscary 2017: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali),  najlepszy scenariusz adaptowany (Barry Jenkins, Tarell McCraney)
Nagrody BAFTA 2017: cztery nominacje - najlepszy film, najlepsza aktorka drugoplanowa (Naomie Harris), najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), najlepszy scenariusz oryginalny (Barry Jenkins)
Złote Globy 2017: najlepszy dramat, pięć innych nominacji
Nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego 2017: najlepszy film roku
British Independent Film Awards 2016: najlepszy zagraniczny film niezależny
Nagrody Gotham 2016: nagroda publiczności, najlepszy film pełnometrażowy, najlepszy scenariusz (Barry Jenkins), najlepsza kreacja zespołu aktorskiego
Nagrody Independent Spirit 2017: Nagroda Roberta Altmana
National Board of Review 2016: najlepszy reżyser (Barry Jenkins), najlepsza aktorka drugoplanowa (Naomie Harris)
 

 

 

 

Uhonorowana ponad 140 nagrodami ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. Kronika życia czarnoskórego chłopca, dorastającego w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic Miami i starającego się znaleźć swoje miejsce w świecie. Na drodze ku dorosłości i pełnej akceptacji swojej tożsamości spotyka mężczyznę, który nieoczekiwanie zastępuje mu nieobecnego ojca. Film Jenkinsa to portret współczesnego życia społeczności afroamerykańskiej i jednocześnie bardzo osobista i poetycka medytacja, zaduma nad tożsamością, rodziną, przyjaźnią i miłością. Oparty na sztuce In Moonlight Black Boys Look Blue Tarella Alvina McCraney’a, film Jenkinsa jest rozbrajającym i momentami nieznośnie wręcz osobistym filmem, ale także palącym dokumentem społecznym, surowym spojrzeniem na amerykańską rzeczywistość, oraz wierszem skomponowanym ze światła, muzyki i wyrazistych ludzkich twarzy.

 

ZWIASTUN:

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI
:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    


PARTNERZY:

  
                           

    
                   

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum