kpb

Klient - pokaz filmu z dyskusją

KLIENT (reż. Asghar Farhadi)
- pokaz filmu z dyskusją

niedziela, 23 kwietnia 2017, godz. 19.05
Małopolski Ogród Sztuki


fot. Republika Podróżnika

 

W niedzielę, 23 kwietnia, zapraszamy do sali kinowej na Rajskiej na specjalny pokaz filmu Asghara Farhadiego Klient. Ten trzymający w napięciu thriller uhonorowano Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, a grający główną rolę Shahib Hosseini otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes. To kolejna produkcja Farhadiego, po docenionym przez krytyków i publiczność Rozstaniu, w której irański reżyser wystawia swoich bohaterów na próbę i zadaje pytania na temat relacji międzyludzkich i rządzącej nimi moralności.

 

Projekcji towarzyszyć będzie prelekcja w wykonaniu Eweliny Góral, która opowie o Iranie sprzed 1979 roku i o tym po rewolucji islamskiej, a także o irańskiej gościnności i przemianach społeczno-kulturowych. Kolacja u irańskiej rodziny, nocleg nad upalną Zatoką Perską, górskie wędrówki, zakupy na Bazarze Bozorg w Teheranie i niezliczone rozmowy z Irańczykami, którzy pamiętają czasy sprzed rewolucji islamskiej, kiedy to można było zabawić się na jednaj z miejscowych dyskotek - to jej zdaniem najlepsza reklama dla tego kraju.


fot. Republika Podróżnika

W programie także prezentacja zdjęć, które prelegentka wykonała podczas swoich podróży do Iranu. Po seansie, odbędzie się dyskusja na temat sytuacji polityczno-społecznej w Islamskiej Republice Iranu.

 


fot. Republika Podróżnika 

Ewelina Góral - doktorantka na Uniwersytecie Jagiellońskim, podróżniczka, założycielka stowarzyszenia Republika Podróżnika. Doktorantka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje przy projektach naukowo-badawczych. Jej obszar zainteresowań badawczych dotyczy irańskich organizacji pozarządowych, marketingu w trzecim sektorze oraz komunikacji międzykulturowej.

 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

Film prezentowany będzie w oryginalnej wersji językowej, z polskimi i angielskimi napisami.

 

BILETY:

22 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

14 zł (senior)

 

O FILMIE:

KLIENT | THE SALESMAN | FORUSHANDE
reż. Asghar Farhadi, Iran/Francja 2016, 125’

(with Polish and English subtitles)

Oscary 2017: najlepszy film nieanglojęzyczny
Złote Globy 2016: udział w konkursie na najlepszy film zagraniczny
MFF w Cannes 2016: najlepszy aktor (Shahib Hosseini) oraz najlepszy scenariusz (Asghar Farhadi)
Nagrody National Board Review 2016: najlepszy film zagraniczny


Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków. 

Klient to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

 

ZWIASTUN: 

 

Bookmark and Share

archiwum