kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Szatan kazał tańczyć

czwartek, 11 maja 2017, godz. 23.00

 

 

W czwartek, 11 maja, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie pokaz filmu Szatan kazał tańczyć - najnowszej produkcji twórczyni Galerianek oraz Bejbi blues. Kasia Rosłaniec powraca z odważnym i bezkompromisowym portretem młodej kobiety zagubionej we współczesnym świecie. W roli głównej wystąpiła Magdalena Berus, której partnerują m.in. Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Jacek Poniedziałek oraz wokalista John Porter.  

 

Spotkanie poprowadzi Michał Kucharczyk - student filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ oraz absolwent iranistyki na UJ.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 11 zł.

 

O FILMIE:

SZATAN KAZAŁ TAŃCZYĆ | SATAN SAID DANCE
reż. Kasia Rosłaniec, Polska/Holandia 2016, 98'

(with English subtitles)

fot. Paweł Tkaczyk / Manana

Karolina – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu atrakcyjniejszej siostry oraz matki nieradzącej sobie z przemijaniem, stopniowo się rozpada…

 

ZWIASTUN:

 

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY:


             

    

 


MÓWIĄ O NAS:


        

  

      

          

Bookmark and Share

archiwum