kpb

Dojrzałe Kino: Zwyczajna dziewczyna

środa, 7 czerwca 2017, godz. 11.00

 

  

 

W środę (7 czerwca) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na kolejne spotkanie Dojrzałego Kina! W programie pokaz filmu Zwyczajna dziewczyna w reżyserii Lone Scherfig, twórczyni takich produkcji, jak Jeden dzień, Była sobie dziewczyna czy Wilbur chce się zabić. To zabawna i wzruszająca historia ambitnej młodej kobiety, która rozpoczyna pracę scenarzystki na planie filmowym w samym środku II wojny światowej. Lekceważona przez współpracowników, walczy o swoje miejsce i prawo do szczęścia.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:

ZWYCZAJNA DZIEWCZYNA | THEIR FINEST
reż. Lone Scherfig, Wielka Brytania 2016, 116'

(in English with Polish subtitles)

Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że jej jedyna rola to wymyślanie "gadki szmatki", czyli… kobiecych dialogów. Na dodatek, na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i… przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum