kpb

Król Artur: legenda miecza - pokaz przedpremierowy

czwartek, 15 czerwca 2017, godz. 21.15

 

W czwartek, 15 czerwca, zapraszamy na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Guy'a Ritchie Król Artur: legenda miecza. Słynący z dynamicznego stylu brytyjski reżyser prezentuje obrazoburcze podejście do klasycznej legendy o Excaliburze, śledząc drogę Artura z ulicy na tron.

 

Po tym jak ojciec małego Artura zostaje zamordowany, Vortigern (w tej roli Jude Law) — jego wuj, zawłaszcza koronę dla siebie. Artur, odarty z prawa, które przysługuje mu z racji urodzenia, nie mając pojęcia, kim właściwie jest, przechodzi ciężką szkołę życia, dorastając na ulicy. Kiedy jednak udaje mu się wyciągnąć miecz ze skały, jego dotychczasowe życie zmienia się nie do poznania. Musi udowodnić, że jest godzien swego dziedzictwa... czy tego chce czy nie.

 

W rolach głównych wystąpili Charlie Hunnam (Zagnione miasto Z, serial Synowie Anarchii) oraz Jude Law (Geniusz, Wzgórze nadziei), którym na ekranie partnerują: Astrid Bergès-Frisbey, Djimon Hounsou, Aidan Gillen oraz Eric Bana.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 16 czerwca 2017 roku.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

KRÓL ARTUR: LEGENDA MIECZA | KING ARTHUR: LEGEND OF THE SWORD
reż. Guy Ritchie, Australia, USA, Wielka Brytania 2017, 126'

(in English with Polish subtitles)

Odważna historia sprytnego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum