kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Na pokuszenie

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
NA POKUSZENIE, reż. Sofia Coppola

sobota, 9 września 2017, godz. 10.00

 

 

W sobotę, 9 września, zapraszamy na pierwsze po wakacjach Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Nowy sezon cyklu zainauguruje pokaz filmu Na pokuszenie - najnowszego filmu Sofii Coppoli, nagrodzonej za reżyserię na festiwalu w Cannes. Bilety dla uczniów tylko 10 zł!

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

 

Na początek nowego sezonu SMAKu młodzi kinomani wybrali zmysłowy thriller Sofii Coppoli Na pokuszenie na podstawie powieści Thomasa Cullinana. To rozgrywająca się w czasie wojny secesyjnej historia kilku kobiet rywalizujących o względy rannego żołnierza wrogiej armii. W rolach głównych wystąpili Colin Farrell, Nicole Kidman, Elle Fanning oraz Kirsten Dunst, z którą reżyserka współpracowała już przy filmach Przekleństwa niewinności i Maria Antonina. Jury tegorocznego festiwalu w Cannes przyznało Coppoli nagrodę dla najlepszego reżysera. To pierwsza od 1961 roku nagroda w tej kategorii, która została przyznana kobiecie.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Gospodynią spotkania będzie Olga Filip, uczennica 3. klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

 

Nie może Was zabraknąć!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

NA POKUSZENIE | THE BEGUILED
reż. Sofia Coppola, USA 2017, 94'


MFF w Cannes 2017: najlepszy reżyser (Sofia Coppola), nominacja do Złotej Palmy
Festiwal Filmowy w Sydney 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu
Festiwal Filmowy w Monachium 2017: nominacja do nagrody ARRI/OSRAM dla najlepszego filmu zagranicznego
Festiwal Filmowy w Jerozolimie 2017: nominacja do nagrody The Wilf Family Foundation dla najlepszego filmu zagranicznego


Czasy wojny secesyjnej w jednej ze szkół dla dziewcząt na południu Stanów Zjednoczonych. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym powrotem mężczyzny do zdrowia, pomiędzy mieszkankami domu pojawia nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

 

ZWIASTUN:

 

UCZESTNICY O SMAKu:

"Trudno mi znaleźć argumenty, które mogłyby przemawiać przeciwko SMAK-owi, może pomijając wczesną porę spotkań. Więc jeśli tylko uwielbiasz kino, lubisz atmosferę kin studyjnych i nie przeszkadza Ci wczesna pora spotkań, to SMAK jest czymś dla Ciebie. Nawet jeśli lubisz kino tylko od czasu do czasu, to warto po prostu przyjść i przekonać się na własnej skórze, czy taka konwencja Ci odpowiada, czy też nie."

Olga Filip, II LO w Krakowie

Zachęcamy do lektury całej relacji na stronie
 

Bookmark and Share

archiwum