kpb

Dojrzałe Kino: Na pokuszenie - inauguracja sezonu

środa, 6 września 2017, godz. 11.00

 

  

 

W środę, 6 września, zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Dojrzałego Kina. W programie pokaz filmu Na pokuszenie - trzymającego w napięciu, nagrodzonego za reżyserię na festiwalu w Cannes dzieła Sofii Coppoli. Bilety dla seniorów - 14 zł.

 

Nowy sezon cyklu zainauguruje pokaz filmu Na pokuszenie Sofii Coppoli zrealizowanego na podstawie powieści Thomasa Cullinana. W swoim najnowszym filmie twórczyni Przekleństw niewinności i Marii Antoniny ponownie skupia się na kobietach, snując osadzoną w trakcie wojny secesyjnej opowieść o mieszkankach szkoły dla dziewcząt na południu Stanów Zjednoczonych. Kiedy w progi ich domu trafia ranny żołnierz wrogiej armii, zafascynowane nim kobiety walczą o jego zainteresowanie, łamiąc obowiązujące je zasady. Oprócz wybierającego coraz ciekawsze role Colina Farrella, na ekranie pojawiają się znakomite aktorki: Nicole Kidman, Elle Fanning i Kirsten Dunst.

 

Niepowtarzalną wizję Sofii Coppoli oraz jej talent w prowadzeniu aktorów doceniło jury tegorocznego festiwalu w Cannes, po raz pierwszy od 1961 roku przyznając nagrodę dla najlepszego reżysera kobiecie.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE: 

NA POKUSZENIE | THE BEGUILED
reż. Sofia Coppola, USA 2017, 94'


MFF w Cannes 2017: najlepszy reżyser (Sofia Coppola)


Czasy wojny secesyjnej w jednej ze szkół dla dziewcząt na południu Stanów Zjednoczonych. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym powrotem mężczyzny do zdrowia, pomiędzy mieszkankami domu pojawia nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

 

ZWIASTUN:

 

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum