kpb

DKF Wysokich Obcasów: The Square - przedpremiera (Małopolski Ogród Sztuki)

DKF WYSOKICH OBCASÓW:
THE SQUARE (reż. Ruben Östlund)
- pokaz przedpremierowy
środa, 13 września 2017, godz. 20.15
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

Wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Gutek Film zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu  The Square w reżyserii Rubena Östlunda. 

 

The Square  to czarna komedia Rubena Östlunda (Turysta) z udziałem Claesa Banga, Elisabeth Moss i Dominika Westa. Szwedzki reżyser serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce. The Square nagrodzono Złotą Palmą podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, film został także szwedzkim kandydatem do Oscara.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 15 września 2017 roku.

 

ZNIŻKA: Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 9 września 2017 - bilet w cenie 13 zł.

 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY: 

20 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

14 zł (seniorzy)

13 zł - za okazaniem aktualnego  numeru „Wysokich Obcasów” (wydanie z 9 września 2017)

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online. 

 

O FILMIE:

THE SQUARE | THE SQUARE
reż. Ruben Östlund, Szwecja/Niemcy/Francja/Dania 2017, 142'

MFF w Cannes 2017: Złota Palma dla najlepszego filmu, Nagroda Vulcain de L'Artiste-Technicien za scenografię (Josefin Asberg)
Oscary 2018: szwedzki kandydat

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę?

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji The Square, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

 

ZWIASTUN: 

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

 

 

Bookmark and Share

archiwum