kpb

Piękny kraj - pokaz przedpremierowy (Małopolski Ogród Sztuki)

PIĘKNY KRAJ (reż. Francis Lee)
- pokaz przedpremierowy

środa, 20 września 2017, godz. 21.00
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

W środę, 20 września, zapraszamy do sali kinowej na Rajskiej na przedpremierowy pokaz filmu Piękny kraj - poruszającego dramatu  Francisa Lee, nagrodzonego za reżyserię na festiwalu Sundance.

 

Piękny kraj to rozgrywająca się na tle surowych krajobrazów Północnej Anglii historia młodego mężczyzny żyjącego na farmie, którego życie zmienia się diametralnie wraz z przyjazdem pewnego rumuńskiego imigranta.

 

REŻYSER O FILMIE:

Dorastając na odległych wzgórzach Pennine w zachodnim Yorkshire miałem obsesję na punkcie tego jałowego krajobrazu oraz ludzi, którzy w nim żyją i próbują utrzymać się z kilku akrów niewzruszonej ziemi. Przez całe dzieciństwo nie zdawałem sobie jednak sprawy z niezwykłego wpływu, jaki ma ona na ludzi, którzy tak ciężko na niej pracują. Stało się to dla mnie jasne dopiero, kiedy opuściłem Yorkshire i zacząłem studiować aktorstwo w Londynie. Wieloletnia izolacja na dalekiej prowincji sprawiła, że zacząłem zastanawiać się, co jeszcze świat może mi zaoferować. W tym filmie próbuję zobaczyć jak mogłoby wyglądać moje życie, gdybym został w miejscu mojego urodzenia, gdybym tam pracował i gdybym spotkał tam kogoś ważnego.

(...) Chciałem pokazać szczerą i silną historię miłosną, uchwycić zarówno uczucie strachu jak i radości, które płyną z nowych perspektyw. (...) Moim celem było eksplorowanie tych momentów, w których dwójka ludzi zaczyna się angażować wskazując też ich własne, indywidualne problemy.
Francis Lee, reżyser

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 22 września 2017 roku.

 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz ONLINE. 

 

O FILMIE:

PIĘKNY KRAJ | GOD'S OWN COUNTRY
reż. Francis Lee, Wielka Brytania 2017, 104'

Festiwal Sundance 2017: Najlepszy zagraniczny reżyser dramatu (Francis Lee)
MFF w Berlinie 2017: Nagroda Männer
MFF w Edynburgu 2017: nagroda Michaela Powella dla najlepszego brytyjskiego filmu fabularnego
MFF Transilvania 2017: Nagroda Specjalna Jury (Francus Lee)

 

Johnny zajmuje się rodzinną farmą na prowincji w Północnej Anglii z dala od miasta. Ciężką, fizyczną pracę odreagowuje upijaniem się w lokalnym pubie i przypadkowym seksem. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii, Johnny odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał. Wspólna praca na pastwiskach zbliża ich do siebie i daje Johnny'emu nadzieję na zmiany.

 

ZWIASTUN:

 

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum