kpb

Dojrzałe Kino: Ptaki śpiewają w Kigali

środa, 27 września 2017, godz. 11.00

 

  

 

W środę, 27 września, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Ptaki śpiewają w Kigali - ostatniego wspólnego dzieła Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze, twórców wielokrotnie nagradzanych obrazów Papusza i Plac Zbawiciela. Bilety dla seniorów - 14 zł.

 

Ptaki śpiewają w Kigali to rozgrywająca się w Rwandzie wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Obraz uhonorowano Srebrnymi Lwami podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni, a występujące w głównych rolach Jowita BudnikEliane Umuhire otrzymały nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE: 

PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI | PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI
reż. Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze, Polska 2017, 113'

Festiwal Filmowy w Gdyni 2017: Srebrne Lwy (Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze), najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca (Eliane Umuhire, Jowita Budnik), najlepszy montaż (Katarzyna Leśniak)
MFF w Karlowych Warach 2017: nominacja do Kryształowego Globu, nagroda dla najlepszej aktorki (Jowita Budnik, Eliane Umuhire)
MFF w Locarno 2016: Nagroda FIRST LOOK

 

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, kobieta decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

 

ZWIASTUN:

  




zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum