kpb

Dojrzałe Kino: Maudie

środa, 4 października 2017, godz. 11.00

 

  

 

W środę, 4 października, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Maudie - nagrodzonej podczas festiwalu Dwa Brzegi, pełnej czułości opowieści oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. W rolach głównych wystąpili Sally Hawkins (Blue Jasmine) oraz Ethan Hawke (Boyhood).

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE: 

MAUDIE | MAUDIE
reż. Aisling Walsh, Irlandia/Kanada 2016, 115'

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym 2017: Nagroda Publiczności

 

Pewien samotnik (Ethan Hawke) proponuje kruchej, ale zdeterminowanej kobiecie zwanej Maudie (Sally Hawkins), żeby była jego gospodynią domową. Maudie, choć jest zgarbiona i ma kalekie dłonie, jest pełna energii. Chce być niezależna, żyć z dala od jej nadopiekuńczej rodziny – i przede wszystkim pragnie z wielką pasją malować swoje obrazy.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum