kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Fantastyczna kobieta

czwartek, 12 października 2017, godz. 22.45

 

 

W czwartek, 12 października, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie pokaz filmu Fantastyczna kobieta w reżyserii cenionego chilijskiego reżysera Sebastiána Lelio, który podczas tegorocznego Berlinale otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz. Fantastyczną kobietę uhonorowano również nagrodą Teddy dla najlepszego filmu o tematyce LGBT. W roli głównej wystąpiła debiutująca na ekranie Daniela Vega. Fantastyczna kobieta jest chilijskim kandydatem do Oscara 2018 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 

Gospodynią spotkania będzie Malwa Olejnik - studentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Kryminalistyki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 11 zł.

 

O FILMIE:

FANTASTYCZNA KOBIETA | UNA MUJER FANTÁSTICA
reż. Sebastián Lelio, Chile/USA/Niemcy/Hiszpania 2017, 105’

 

Oscary 2018: chilijski kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
MFF w Berlinie 2017: udział w konkursie głównym, specjalne wyróżnienie Jury Ekumenicznego, najlepszy scenariusz (Sebastián Lelio, Gonzalo Maza), nagroda Teddy dla najlepszego filmu o tematyce LGBT


Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY:


             

    

 


MÓWIĄ O NAS:


        

  

      

          

Bookmark and Share

archiwum