kpb

Dojrzałe Kino: Zgoda

środa, 18 października 2017, godz. 11.00

 

  

 

W środę, 18 października, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Zgoda - pełnometrażowego debiutu Macieja Sobieszczańskiego, nagrodzonego na festiwalu w Montrealu za reżyserię.

 

To poruszająca opowieść o dwóch młodych mężczyznach zakochanych w jednej dziewczynie rozgrywająca się u schyłku II wojny światowej. W rolach głównych wystąpili Julian Świeżewski, Jakub Gierszał i Zofia Wichłacz, którym partnerują Wojciech Zieliński i Danuta Stenka. Film uhonorowano nagrodą za najlepsze kostiumy na tegorocznym festiwalu w Gdyni, a Jakub Gierszał otrzymał Nagrodę Specjalną australijskich dystrybutorów filmowych.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE: 

ZGODA | ZGODA
reż. Maciej Sobieszczański, Polska 2017, 88'


fot. Grzegorz Spała

MFF w Montrealu 2017: najlepszy reżyser (Maciej Sobieszczański)
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: udział w konkursie głównym, najlepsze kostiumy, Nagroda Specjalna (Jakub Gierszał)

Jest rok 1945. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród „niechętnych komunistycznej władzy”. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek. Próbuje ocalić Annę, w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin, Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie… Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko…

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum