kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: A Ghost Story (przedpremierowo!)

czwartek, 26 października 2017, godz. 22.30

 

 

W czwartek, 26 października, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu A Ghost Story w ramach kolejnego spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Reżyser David Lowery przedstawia niezwykłą opowieść o miłości i smutku, która zostaje w nas na długo po tym, kiedy wyjdziemy z kina. W rolach głównych wystąpili Casey Affleck i Rooney Mara.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 27 października 2017 r.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 14 zł.

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE: 

A GHOST STORY | A GHOST STORY
reż. Dawid Lowery, USA 2017, 93’

Festiwal Filmowy Sundance 2017: nominacja do Nagrody Publiczności
Fantasia Film Festival 2017: AQCC Award
Deauville Film Festival 2017: Nagroda Krytyków, Nagroda Jury, Revelations Prize

C (Casey Affleck) i M (Rooney Mara) są młodym małżeństwem stojącym na rozdrożu: M marzy o zmianie i przeprowadzce, C pragnie pozostać w ich małym domu. Jego życzenie się spełnia, ale w nieco inny sposób, niż mógłby się tego spodziewać. A Ghost Story to - jak wskazuje sam tytuł - opowieść o duchach. Zupełnie jak opuszczony kot w wierszu Wisławy Szymborskiej błąkają się po kątach pustego mieszkania, cierpliwie czekając na kogoś lub coś. Jakby zupełnie nieświadome faktu, że świat nieprzerwanie gna do przodu, pozostawiając je daleko w tyle. Świetnie przyjęty na Sundance film oprócz bolesnej refleksji nad przemijaniem oferuje też pierwsze logiczne wytłumaczenie tego, dlaczego zjawy zawsze przedstawia się owinięte w prześcieradła. Czas, wydaje się mówić David Lowery, nie zawsze leczy rany. Zwłaszcza jeśli ma się go w nadmiarze.

źródło: www.nowehoryzonty.pl  

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 


             

    

 


MÓWIĄ O NAS:


        

  

      

               

Bookmark and Share

archiwum